Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes oficiálně oznámila největší akvizici ve své historii, koupi společnosti Microsoft. I když se v posledních letech jeví jako největší nepřítel Applu Samsung, historicky to byl právě Microsoft se kterým se Apple srovnával. Po desítkách let, během kterých vznikly i legendární rozhovory Steva Jobse a Billa Gatese přímo na pódiu během konference Applu, se nakonec Applu podařilo nashromáždit dostatečnou hotovost na to, aby svého rivala koupil.

Hlavním důvodem akvizice však není odvěké rivalství, ale Project Scorpio. Již dlouhé měsíce se objevují informace o tom, že se Apple intenzivně zajímá o virtuální realitu a její využití ve svých produktech a právě Project Scorpio je v současné době technologicky nejdál a proto se Apple rozhodl udělat pro jeho získání vše co mohl.

Apple získal veškeré akcie Microsoftu za více než 760 miliard amerických dolarů. Akvizice byla oficiálně potvrzena tradičním vyjádřením zástupců Applu na dotaz jednoho ze zahraničních serverů, který se o akvizici dozvěděl. Mluvčí společnosti Apple uvedl: „Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a nikdy nekomentuje důvod těchto investicí ani budoucí plány“. Po této větě je pevně věřím každému jasné, že jste se stali obětí letošního aprílového žertu a věříme, že vás skutečně pobavil.

apple-e-microsoft

Dnes nejčtenější

.