Zavřít reklamu

Google nedávno představil nový Android O, který bude zahrnovat spoustu vylepšení. Například podporu pro streamování vysoce kvalitního audia skrze Bluetooth, možnost využití širší škály barevného gamutu pro aplikace třetích stran a mnoho dalšího. Apple nám sice stále říká, jak je jeho iOS nejvyspělejším mobilním systémem na světě, přesto bychom některé funkce z Androidu rádi viděli i na zařízeních s nakousnutým jablíčkem. V tomto článku si ukážeme tři nejzajímavější z nich.

3. Picture in picture pro telefony

iOS tuto funkci už delší čas nabízí na iPadech. Myslíme si ale, že ani na iPhonu by se funkce picture in picture neztratila. Představte si například, že sledujete sportovní utkání a na hřišti se zrovna děje něco důležitého. V tom vám přijde důležitá zpráva, na kterou je třeba odpovědět. Akci na hřišti ale chcete mít stále na očích. Díky funkci „obraz v obraze“ tak nemusíte ukončovat video, ale pouze si zmenšíte oblast na displeji, která je pro video vyhrazená a zbylé místo využijete pro aplikaci zpráv. Picture in picture může být také užitečná při učení. Polovinu displeje vám může zaplňovat přednáška a druhou můžete využít pro psaní poznámek v Evernote. Odpadne tak povinnost přepínat mezi aplikacemi, nedejbože používání tužky a papíru.

2. Uspání notifikací

Každému se někdy stalo, že dostal důležitou notifikaci, kterou nemohl řešit okamžitě. Pokud ji ale odstraníte, je velmi pravděpodobné, že na ni zapomenete. Google proto do Androidu implementoval funkci nazvanou Notification Snoozing. Tato funkce jednoduše notifikaci odloží a zobrazí vám ji, až budete mít čas. Vybrat si můžete mezi 15 minutami, 30 minutami nebo hodinou.

1. Kanály notifikací

Jedná se o možnost notifikace třídit do jednotlivých kanálů. To zajišťuje přehlednost v centru notifikací a také se nestane, aby důležitá upozornění byla přehlušena například otravnými reklamami z her. Vývojáři sami rozhodnou, do jakého kanálu jejich notifikace patří a mohou také vybírat z různých kanálu pro různé typy upozornění. Například, aplikace pro zasílání zpráv může dát upozornění z konverzace mezi dvěma lidmi do jednoho kanálu a upozornění ze skupinových konverzací do kanálu druhého. I když je na vývojářích, jak jejich aplikace budou pracovat s notifikačními kanály, uživatelé mají možnost úpravy těchto kanálů. Chatovací aplikaci tak můžete upřednostnit před ostatními.

Právě notifikace by si na iOS zasloužily více možností nastavení. Vše se zobrazuje v jednom seznamu, seřazeně podle času a není zde žádná možnost odfiltrování určitých upozornění. Velmi snadno se tak stane, že důležité upozornění přehlédnete. Snad se některých inovací a změn dočkáme s příchodem iOS 11.

Koncept iOS 11:

Zdroj: Cult of Mac

Android-O-FB

Dnes nejčtenější

.