Zavřít reklamu

iPhone je aktuálně nejpopulárnější produkt společnosti Apple, ale musíme podotknout, že rozhodně i iPad stojí za pozornost. Kalifornská společnost aktuálně prodává pět modelů iPadu, a to konkrétně iPad mini 2, iPad mini 4, iPad Air 2, 9,7palcový iPad Pro a 12,9palcový iPad Pro. Již dříve ředitel pro oddělení tabletu a počítačů společnosti IHS Markit, Rhoda Alexander, řekl, že Apple pravděpodobně představí 10,5″ iPad Pro. A právě této novinky bychom se měli dočkat ještě tento nebo příští měsíc. Proto jsme do dnešního článku shrnuli vše, co aktuálně víme o všech připravovaných iPadech.

Nový 10,5 palcový model

Hlavní hvězdou tohoto roku by měl být nový 10,5palcový iPad Pro. S informací o představení nové vlajkové lodi v segmentu iPadů přišel server DigiTimes. Podle nich Apple urychlil produkci a novinka tak bude k dostání o nějaké dva měsíce dříve, než se původně předpokládalo.

Další informace naznačují, že tablet bude velikostně stejně velký jako 9,7″ verze iPadu Pro s tím, že Apple výrazně zmenší rámeček okolo displeje. Díky tomu by měl mít 10,5″ iPad Pro větší displej při zachování rozměrů jako jeho menší bratříček. Ve finále by tak mohl být nový tablet z dílny Applu téměř bezrámečkový, což by ale mohlo způsobovat problémy při držení iPadu v ruce. Poslední zprávy nám ještě nepřímo potvrzují, že pokud Apple nový 10,5″ iPad Pro představí, tak ho budeme moci zakoupit až v květnu nebo červnu letošního roku. OLED displeje bychom se však dočkat neměli. Samozřejmostí je i podpora Apple Pencil a nový, výkonnější procesor A10X.

Nový 9,7palcový iPad Pro a 12,9palcový iPad Pro

Dále se očekává, že kalifornská společnost co nejdříve představí buď aktualizované nebo zcela nové verze dosavadních iPadu Pro (9,7” a 12,9”). Dle analytiků se v nových iPadech dočkáme také nového procesoru A10X, který by měl dostat i již zmiňovaný 10,5palcový model.

Je třeba poznamenat, že 12,9palcový iPad Pro v současné době zaostává za 9,7palcovým modelem. Například menší iPad Pro má 12MP kameru, zatímco 12,9palcový model má fotoaparát pouze 8MP. Větší iPad Pro má i horší přední FaceTime kameru – menší varianta je vybavena 5MP fotoaparátem s Retina Flash, zatímco větší model je vybaven pouze 1.2MP a nenabízí Retina Flash. 9,7palcový model podporuje i Live Photos, zatímco větší model ne. Podle mnoha analytiků je však načase aktualizovat alespoň větší 12,9palcový model.

Vydání

Hlavním tahákem jarní konference by měl být nový 10,5″ model, který by měl nabídnout to nejlepší, co v tomto segmentu Apple momentálně dokáže. Na základě toho jej může Apple s klidným svědomím představit rovnou na keynote, která by také mohla být teoreticky první, jež se uskuteční v nových prostorách Apple Campusu, resp. Apple Parku. Tato informace však zatím potvrzená není, jelikož Steve Jobs Theatre by mělo být otevřeno až “v průběhu roku”, zatímco Apple Park jako takový již v dubnu. Samotný 10,5palcový iPad Pro by mohl jít do prodeje mnohem déle.

Japonský blog Macotokara zveřejnil zprávu, že Apple představí updatovaný 9,7palcový iPad Pro už tento týden. Dokonce by se mohlo zařízení jmenovat iPad Pro 2, přičemž bude ztělesňovat druhou generaci aktuálního modelu. Ironické je, že současný model společnost v loňském roce odhalila 21. března a do prodeje ho uvedla 31. března. A podle japonského blogu by to mohlo být letos stejně. Vzhledem k tomu, že stávající 9,7palcový iPad Pro se prodává za 599 dolarů a iPad Air 2 za 399 dolarů, cena nového modelu by mohla být někde mezi.

Ohledně operačního systému je to poněkud spornější – dle developerských analýz by měl být v 10,5palcovém iPadu Pro již předinstalovaný systém iOS 11, což by odpovídalo teorii, že bude střední iPad Pro vydán později.

ipad pro 2 fb

Zdroj: 9to5mac.com

Dnes nejčtenější

.