Zavřít reklamu

V poslední aktualizaci prohlížeče Chrome přidal Google jednu užitečnou funkci, kterou uživatelé iOS znají například ze Safari. Jedná se o možnost ukládání webových stránek pro přečtení na později. Díky ní si tak můžou nyní i uživatelé Chromu ukládat například články, na které narazí, ale zrovna nemají čas si je přečíst. Ve volné chvíli pak lze jednoduše uložené stránky zobrazit, otevřít a po přečtení vymazat.

Nová funkce je dostupná od verze s označením 57.0.2987.100. Před pokusem uložit si nějakou stránku tak zkontrolujte, že máte tuto či novější verzi.

Jak si v prohlížeči Google Chrome uložit stránku pro přečtení na později

  1. Spusťte Chrome a načtěte stránku, kterou si chcete uložit.
  2. Klikněte na tlačítko menu, které najdete v pravém horním rohu v podobě tří teček.
  3. V horní části menu klikněte na tlačítko pro sdílení.
  4. Zvolte možnost Přečíst později.

Po kliknutí na toto tlačítko se v dolní části displeje zobrazí zpráva, že byla stránka přidána do seznamu četby. Díky tomu víte, že se stránka úspěšně uložila. V menu se pak zobrazí u tlačítka Seznam četby číslo, které odpovídá počtu uložených stránek. Po jeho otevření se zobrazí seznam všech stránek, které jste si uložili. Pohodlně se tak můžete vrátit ke čtení a poté pomocí tlačítka Upravit v pravém dolním rohu uloženou stránku odstranit.

chrome-iphone-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.