Steve Jobs: „Genius Bar je pitomost, která nikdy nebude fungovat“

Když se řekne Apple Store, jednou z věcí, které si po těchto slovech vybavíte, je Genius Bar. Tedy místo, na kterém se setkávají majitelé mající nějaký problém a experti z řad zaměstnanců Applu, kteří jsou zde od toho, aby tyto problémy řešili. Tento koncept v prodejnách Applu úspěšně funguje již několik let. Jak se ovšem ukázalo, původně to tak být vůbec nemělo, jelikož Steve Jobs byl vůči tomuto návrhu velmi skeptický.

Informace zazněla v podcastu Recode Decode, kde se o ní zmínil bývalý šéf retailového oddělení Applu, Ron Johnson. Když byl s myšlenkou Genius Baru poprvé seznámen, jeho reakce byla veskrze negativní.

To je ale stupidní nápad, nikdy to nebude fungovat!

Během podcastu se Johnson rozpovídal o tom, jak to v případě Genius Baru vypadalo. „Velmi živě si pamatuji ten den, kdy jsem za Stevem přišel a poprvé se mu zmínil o myšlence Genius Baru, jakožto konceptu pro Apple obchody. Jeho reakce byla strohá a negativní – „je to pitomost a nikdy to nebude fungovat“. Jobs dále pokračoval „… Rone, pravděpodobně máš ve finále dobrý nápad, je tu ovšem jeden zádrhel, kvůli kterému to prostě nemůže fungovat. Ještě nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by byl znalý v technologiích a zároveň pořádně uměl komunikovat s lidmi. Všichni to jsou geeci, takže to můžeš pojmenovat tak maximálně jako Geek Bar.

Johnsonovou reakcí byl protiargument, že dobová mládež vyrůstala v jiné době a jejich přístup k technologiím je podstatně rozdílný oproti tomu, jak to bylo za Jobsova mládí. Nenechal se tak negativním přístupem Jobse odradit a následující den přišel s vypsanou žádostí o registraci termínu „Genius Bar“. Jak to nakonec dopadlo všichni víme. Nějaký čas to trvalo, ale dnes je Genius Bar elementární součástí většiny Apple Storů.

Zdroj: Macrumors

|
5
Leitz

Diskuze

  Problem a Applom je ze nevytvara v krajinach dcery, aby sa starali o plnu podporu obsahu, pre itunes, siri a pod a predajne sa aj tak v tomto regione nikdy nedockame.

  Reagovat

  To je pravděpodobně tím, že k tomu nemají příliš důvod. Lokalizace služeb jako Siri, nebo vytváření lokální retailové sítě, pro ně prostě není finančně výhodné a nestojí jim to za čas, který by nad tím strávili…Bohužel, jsme malý trh.

  Reagovat

  Tenhle pláč je od devadesátých let. Ale už to není pravda. Je to tu jako ve Švýcarsku. (Tedy tohle jediné.)

  Sheldon Cooper: Nehodlám se podílet na degradaci slova génius :-D.
  Btw: čím to je že sou IT takoví… no sou divní 😀 si myslím. Myslíte že to je vliv počitačů nebo by takoví byli i bez nich?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz