Recenze Harman/Kardon Onyx Studio 3 – poslech ve stylovém provedení

|
Kategorie:Recenze
Diskuze

Když mi na stole přistála krabice od tohoto reproduktoru, nejdřív jsem se trochu vyděsil. Velikostně totiž vypadá, jakoby se v ní nacházela například mikrovlnka (dobře, menší mikrovlnka). Pohled na potisk však okamžitě jakékoliv spekulace utíná. Před sebou mám luxusně vypadající reproduktor z nabídky společnosti Harman/Kardon. Konkrétně se jedná o model Harman/Kardon Onyx Studio 3. Základní informace na obalu vypadají lákavě a specifikace snad ještě více. Pojďme se tedy podívat, co se to v obří krabici skrývá za poklad.

Specifikace

Začněme, jako již tradičně, nejprve pohledem na oficiální specifikace produktu. Reproduktor Onyx Studio 3 je vybaven dvěma 75mm drivery, kterým sekundují dva 20mm tweetery. Frekvenční rozsah je velmi pěkných 50Hz-20kHz. Výkon reproduktoru je 4x15W v případě přímého připojení k elektrické síti, nebo 4×7,5W při napájení z integrované baterie. Energii těmto reproduktorům dodává baterie o kapacitě 2600mAh, jejíž výdrž je specifikována na pět hodin. Stejnou dobu pak trvá její kompletní nabití. O bezdrátový přenos zvuku se stará Bluetooth 4.1. Celé zařízení pak váží něco málo přes dva kilogramy. Onyx Studio 3 je k dispozici v několika barevných variantách, konkrétně se jedná o černou, bílou, fialovou (modrou), šedou a růžovou (červenou).

Obsah balení

Co se týče balení, už to vám napoví, s čím máte tu čest. Je poměrně velké a obsahuje všechny podstatné informace a vlastnosti toho, co se skrývá uvnitř. Reproduktor je uvnitř velmi pevně usazen a vše je polstrováno tvrdým ochranným kartonem. Uvnitř se kromě samotného reproduktoru nachází napájecí kabel s adaptérem a několik papírů doprovodné dokumentace, včetně manuálu v českém a slovenském jazyce. Krabice má černé plastové madlo, tudíž se s ní dobře manipuluje.

Provedení

Po vybalení mě pohled na samotný reproduktor velmi překvapil. V první řadě se jedná o krásný a decentně moderní kus hardwaru. Reproduktor má tvar jakési lentilky na stole sedí díky dvěma zadním nohám velmi elegantně. Celá přední část je pokryta (v mém případě) černou látkou, které uprostřed vévodí logo výrobce. Na horní straně reproduktoru jsou ovládací prvky, ke kterým se ještě dostaneme. Na zadní straně je pak integrované madlo pro přenášení, pod kterým je basový výstup. Na spodní zadní straně se pak nachází místo pro připojení kabelů. Zde najdeme klasický výstup pro napájení, microUSB pro aktualizaci firmwaru a 3,5mm konektor.

Ergonomie

Ergonomie zařízení je příkladná. Tlačítka na horní straně mají krátký chod doprovázený jasnou odezvou, tlačítko vypnutí je podsvícené. Vedle něj jsou tlačítka pro úpravu hlasitosti, tlačítko pro přijímání hovorů a tlačítko pro párování. To zde probíhá standardním způsobem a při testování jsem s ním neměl sebemenší problém. Ať už se jednalo o připojení k PC, nebo k iPadu či iPhonu. V reproduktoru je zabudovaný mikrofon s funkcí potlačení okolního zvuku, který skvěle funguje v případě, že si chcete zatelefonovat a uskutečnit tak například konferenční hovor s více posluchači. K mikrofonu tak nemám výtku. Samotný senzor mikrofonu se nachází na spodní straně zařízení. Reproduktor Onyx Studio 3 podporuje také velmi zajímavou funkci spárování s druhým stejným zařízením, díky kterému tak získáte efektivní 2.0 systém. Bohužel jsem měl k dispozici pouze jeden reproduktor, takže jsem toto konkrétně vyzkoušet nemohl. K zařízení mohou být připojené až tři zařízení zároveň.

Zvukový přednes

Na reproduktoru je ovšem nejdůležitější kvalitní zvukový přednes a ten se v tomto případě povedl na jedničku. Skvělý design tak doplňuje stejně skvělý zvukový projev. Při testování tohoto konkrétního modelu jsem zkoušel mnoho scénářů. Od klasického poslechu hudby, přes používání jako systémový reproduktor k PC až po přehrávání filmů. Se všemi těmito nástrahami si Onyx Studio 3 poradil skvěle. Hudební produkce je vynikající, reproduktor ze sebe dokáže vydat velmi silnou basovou linku, která je doplněna skvěle čitelnými výškami a středovým pásmem. Zvuk jako takový je mohutný a skvěle dokáže vyplnit poslechovou místnost. Při poslechu tvrdší muziky je vše skvěle čitelné a nic se neslévá.

Během sledování filmů se mnohokrát dostavil stejný pocit, jako můžete znát z kina, kdy vám obrovsky výkonné reproduktory cloumají s celým tělem. V tomto případě si myslím, že kombinace dvou reproduktorů by vytvořila vynikající surround systém pro sledování filmů. Po zvukové stránce zde tedy nemám příliš co vytknout.

Závěr

Harman/Kardon Onyx Studio 3 je parádním kusem hardwaru. Počínaje (subjektivně) skvělým designem a provedením, které zapadne do moderního bytu a skvěle doplní snad každý moderněji zařízený obývák, přes výtečnou a silnou zvukovou produkci. Upřímně jsem nečekal, jak mohutný zvuk dokáži tyto reproduktory vygenerovat. Výkon bohatě stačí i na větší místnosti a myslím si, že se Onyx Studio 3 neztratí ani ve větších otevřených prostranstvích – například na terase, nebo před domem u bazénu. Ideálně poslouží jako zvukový zdroj pro různé párty, ale jeho využití je ve finále obrovsky univerzální. Po připojení k PC může velmi dobře zastoupit systémové reproduktory (v případě dobrého umístění), nebo v kombinaci s druhým kusem bezproblémově nahradit zvukovou aparaturu k TV. Harman/Kardon Onyx Studio 3 se opravdu povedl.

 

|
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
remo
Recenze Remo Recover: Nejlepší software pro obnovu, zálohování a zabezpečení
Leitz