• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Nový malware ohrožující Mac umí získat i kompletní zálohy iPhonu

  | Kategorie:Mac
  Diskuze

  Malwarové útoky na Mac jsou sice stále ještě spíše raritou, nemůžeme ale popřít, že k nim dochází – a zdá se, že se to v poslední době děje čím dál častěji. Ten nejnovější pochází z dílny ruských hackerů a ohrožuje operační systémy pro počítače od Applu.

  Malware pro Mac se stává čím dál méně řídkým jevem. Posledním případem je škodlivý software, mířící na počítače od Applu, a vděčit za něj můžeme ruské hackerské formaci APT28, známé také jako Fancy Bear. Podle bezpečnostní firmy Bitdefender dosud atakoval malware s názvem Xagent počítače s operačními systémy Windows a Linux, nyní se oběťmi stávají i majitelé Maců. Malware má charakteristiku backdooru s různými moduly, schopnými zachytávat systémové informace, pořizovat screeny, špehovat weby s cílem získání uživatelských hesel a především schopnými získat kompletní zálohy iPhonu nacházející se na infikovaném počítači.

  Bitdefender popisuje software Xagent jako program s “pokročilými špionážními schopnostmi”, čímž naznačuje, že by mohl být využíván zejména u vládních počítačů a v podobných oblastech. Ohrožen je však prakticky jakýkoliv Mac. Oznámení přišlo jen týden po odhalení wordovského dokumentu, který taktéž ohrožoval Macy, a po objevení programu MacDownloader, určeného pro odcizení dat v americkém obranném průmyslu.

  Odborníci varují před návštěvou podezřelých webových stránek a stahováním nedůvěryhodných programů a aplikací, na první pohled se tvářících jako software, který vás malwaru zbaví.

  malware-fb

  Zdroj: Techradar

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online