Zavřít reklamu

Jednou z užitečných funkcí, která za poslední dobu přibyla ve Facebook Messengeru, je možnost nastavení připomenutí nějaké události. Díky tomu se vám tak půl hodiny před událostí a v čas události zobrazí upozornění, které vám ji připomene. Výhodou je, že se připomínka zobrazí vám i druhé straně. Díky tomu se tak už nebudete moci vymlouvat na to, že jste zapomněli. Navíc fungují připomínky i pro skupinové konverzace, což mohou využít například firmy pro připomenutí schůzky.

Celkové nastavení připomenutí je velmi jednoduché a intuitivní. Messenger totiž pozná, když se ve zprávě bude nacházet datum nebo čas, který pak zvýrazní podtržením. Po kliknutí se vám zobrazí menu, ve kterém můžete připomínku nastavit a dodatečně i změnit její čas. Poté lze ještě změnit název události, abyste nezapomněli, o co se vůbec jedná.

Před začátkem události se pak každému účastníkovi konverzace zobrazí upozornění, které společně s časem události zobrazí název a popřípadě i místo, které jste si u připomínky nastavili. Všechna nastavení můžete před začátkem události dodatečně měnit kliknutím na panel nadcházející události pod jménem osoby či skupinové konverzace. Nedostatkem, který nese téměř každá novinka, je nemožnost nastavení více připomínek v jedné konverzaci. Při nové připomínce se ta stará bohužel vymaže.

Facebook on an iPhone home screen drawing focus to the Facebook app and the accompanying Messenger app

Související články

Dnes nejčtenější

.