Zavřít reklamu

Už vás nebaví hovory z call center, při kterých se vás snaží jejich zaměstnanci zlákat na své nabídky? Volá vám neznámé číslo a vy přemýšlíte, zda chcete hovor přijmout? Určitě nejste jediní. Skvělou zprávou je, že společnost Apple přidala do iOS 10 možnost integrace aplikací, které propojí váš telefon s databází obtěžujících čísel, díky čemuž budete ihned vědět, kdo vám volá. Právě jedna z takových aplikací pochází i z dílny iOS vývojáře Jana Čislinského a Igora Kulmana.

Aplikace „Zvednout to?“ si drží už několik týdnů po sobě první příčku v nejpopulárnějších placených aplikací na českém App Store, což není náhoda. Oprávněnost umístění dokazují i recenze od samotných uživatelů, kteří aplikaci používají. Hlavní výhodou oproti konkurenci je to, že má aplikace jednu z největších databází českých a slovenských telefonních čísel, která se navíc stále rozrůstá. To dokazuje i fakt, že před několika dny navázali vývojáři spolupráci se společností „Merk.cz„. Díky tomu se databáze rozrostla o dalších téměř 10 000 čísel. Tu mohou navíc rozšiřovat i sami uživatelé nahlašováním čísel, které je jednoduché a intuitivní.

Aplikace je stále ve vývoji a tudíž s každou aktualizací přichází nové funkce a vylepšení. V poslední z aktualizací přišla například možnost hodnotit nahlášená čísla, čímž pomůžete nejen sobě a vývojářům, ale i dalším uživatelům. Další novinkou bylo přidání čísel největších českých bank s jejich popisem. Pokud vám tak nyní zavolá například Česká spořitelna, už se vám nezobrazí v popisu „Finanční služby“, ale samotné jméno banky. Díky tomu tak budete vědět, že vám volá vaše banka, která pro vás může mít důležité informace. I díky tomu je „Zvednout to?“ oproti konkurenčním řešením napřed.

Samotné nastavení aplikace je velmi jednoduché. Za zanedbatelnou částku 0,99 euro si ji koupíte v App Store a pak už jen v Nastavení → Telefon → Blokování hovorů a identifikace povolíte její přístup k informacím o příchozích hovorech. Aplikace navíc nepotřebuje přístup k vašim kontaktům ani seznamu hovorů, což se bude líbit hlavně uživatelům, kteří dbají na své soukromí. Od její aktivace se pak už nemusíte o nic dalšího starat. Při příchozím hovoru aplikace číslo prověří v databázi, která v tuto chvíli čítá více než 17 300 kontaktů. V případě, že se bude číslo shodovat s některým z čísel v databázi, označí jej na vašem displeji červenou tečkou a navíc připíše další podrobnosti.

[appbox appstore https://itunes.apple.com/app/apple-store/id1175824652?mt=8]

[appbox appstore https://itunes.apple.com/app/apple-store/id1187824481?mt=8]

Smutní nemusí být ani obyvatelé Slovenska. Pro ně si totiž připravili vývojáři alternativu „Zvidhnúť to?“, která je slovenskou verzí původní aplikace. Do některé z příštích verzí aplikace chtějí vývojáři přidat další funkce, jako je například automatické blokování nevyžádaných hovorů. Díky tomu se tak v budoucnu nebudete muset starat už o nic.

banner 19-10

Dnes nejčtenější

.