Zavřít reklamu

Když na svém iPhonu posunete obrazovku a zvednete svůj prst, obraz se chvíli ještě posouvá dál. Tuto funkci Apple implementoval i do macOS a i při scrollování na Macu se posun postupně zmírňuje, dokud se úplně nezastaví. Už při prvním iPhonu některé uživatele překvapila plynulost prostředí, čemuž pomáhala právě i tato „vymoženost“.

Funkce se nazývá inerciální (setrvačné) posouvání a na Macu funguje společně s trackpadem nebo Magic Mouse. Někomu se však tato funkce líbit nemusí a chtěl by chování podobné více operačnímu systému Windows, kde posun po zvednutí prstu ve většině případů přestane. Naštěstí pro takové uživatele umožňuje kalifornská společnost jednoduché řešení.

Jak na macOS deaktivovat setrvačné posouvání obrazovky

  1. Nahoře v menu baru zvolte jablíčko –> Předvolby systému….
  2. Vyberte Zpřístupnění.
  3. Klikněte na Myš a Trackpad.
  4. Klikněte na Volby Trackpadu… ve spodní části okna. Pokud chcete funkci vypnout i pro Magic Mouse, klikněte na Volby myši…, které se nachází hned vedle.
  5. Klikněte na menu vedle Rychlost posuvu.
  6. Nyní zvolte bez setrvačnosti

Pokud na svém Macu používáte myš s kolečkem, nemusíte se tímto nastavením vůbec trápit, jelikož macOS setrvačné posouvání u takových myší nepodporuje. Stejně tomu tak je, pokud vaše myš nemá vícedotykovou plochu, kterou můžete znát například z již zmíněné a hojně používané Magic Mouse.

macbook-trackpad-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.