Zavřít reklamu

O tom, že Apple pracuje na nějakém zařízení pro virtuální či augmentovanou realitu, jsme se poprvé dozvěděli loni v létě, kdy zažívala neskutečný boom hra Pokémon Go. V tu dobu chtěl každý dělat něco s AR/VR. Tim Cook se tehdy několikrát zmiňoval, že Apple v tomto oboru již něco podniká a že je v augmentované realitě budoucnost. Nikdy ovšem nepadlo ani naznačení toho, kdy bychom se mohli finálního produktu dočkat. S novými informacemi o tomto produktu přišlo paradoxně Sony, tedy potenciální konkurent Applu v oblasti virtuální reality. 

Prezident Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, uvedl, že očekává představení produktu pro AR z dílny Applu již v průběhu tohoto roku. Podle něj probíhal výzkum a vývoj už mnoho let, upozaděn jakémukoliv zájmu veřejnosti. Uživatelé se o AR začali více zajímat až s boomem hry Pokémon Go, Apple však na této technologii může pracovat již podstatně déle. Naznačují to tak i starší patenty.

Nedá se předpokládat, že by měl Shuhei Yoshida nějaké interní informace z Applu, ale v oblasti virtuální a augmenotvané reality se pohybuje dlouhou dobu a měl by tak dokázat podobné věci predikovat. Pokud si tedy myslí, že rok 2017 bude rokem virtuální/augmentované reality pro Apple, nemáme důvod mu nevěřit.

apple-vr-fb

Zdroj: RoadToVR

Související články

Dnes nejčtenější

.