Zavřít reklamu

Před pár dny jsme oslavili desetileté výročí od doby, kdy Steve Jobs světu poprvé představil iPhone. Revoluční telefon, který navždy změnil podobu trhu s mobilními telefony. Jakkoliv se to může zdát zvláštní, mnoho lidí (zejména v USA) první generaci iPhonu stále používá. První iPhone šel do prodeje v průběhu roku 2007 a do konce loňského roku dělal věrného služebníka mnoha svým majitelům. Americký operátor AT&T ovšem ke konci roku zcela vypnul původní 2G sítě a stařičký iPhone tak od 1. ledna nemá jak fungovat. Oficiálně tedy odchází do propadliště dějin. 

První iPhone nedisponoval kompatibilitou s moderními 3G sítěmi a v tomto případě tak jeho funkčnost v podobě telefonu končí. Operátor AT&T byl v té době jeho výhradním prodejcem (kromě Applu samotného) a ukončením provozu 2G sítí tak končí i jedna dlouhá epizoda produktu z Cupertina.

První iPhone bude i nadále fungovat po připojení na WiFi, ale klasický hovor či sms už si z něj uživatelé neužijí. Telefon tak může fungovat v podstatě jako iPod Touch. Podpora pro první generaci iPhonu skončila v roce 2013 a bylo by velmi zajímavé vědět, kolik reálných uživatelů tento model do konce roku 2016 používalo. Vypnutí 2G sítí je logickým krokem vpřed, jelikož mohou být tato pásma využívána například pro nové 5G sítě.

iphone-2g-vs-iphone-7-4

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.