Zavřít reklamu

Aktuální verze macOS je čistá, minimalistická, intuitivní a nabízí poměrně slušnou spolehlivost, hlavně oproti své konkurenci. Nicméně vývoj jde stále kupředu a uživatelé chtějí novinky a změny. Apple změnil design svého desktopového operačního systému naposledy v roce 2014, a to s příchodem OS X Yosemite, kdy kompletně přepracoval vzhled tak, aby šel ruku v ruce s mobilním systémem iOS, který se od sedmé verze převlékl do flat designu.

Letos nás kromě iOS 11 čeká samozřejmě také macOS 10.13. Za poslední roky inženýři v Applu desktopový systém především ladili a přidali pár novinek. Jednalo se vesměs o malé aktualizace, a tak se nabízí myšlenka, jestli Apple tento rok nepřijde s větší změnou uživatelského rozhraní. Zahraniční magazín iDrop News navrhl jedinečný koncept macOS Mammoth, který ukazuje, jak by mohla další generace systému pro Macy vypadat. Ačkoli se některé designové změny v konceptu nemusí líbit úplně všem, my musíme uznat, že jde o skutečně hezký návrh s minimalistickými prvky.

Kromě přidání několika nových funkcí upravil iDrop News i současné prvky v systému. Na konceptu si tak můžete všimnout nového, širšího Docku s aplikacemi a minimalistického, zcela transparentního menu baru (horního řádky nabídek). Stejně tak se kompletního redesignu dočkal Finder, který si za několik posledních let vysloužil spoustu kritiky. Otázkou je, jestli by právě návrh nového Finderu byla ta správná cesta k lepšímu. Poslední přepracovanou aplikaci je pak FaceTime, který v konceptu získal podporu pro skupinové hovory a autor tak ukazuje, jak by skupinové volání mohlo jednoduše vypadat.

Mezi novinky se pak řadí u nás stále nedostupná aplikace Apple News, zrcadlení obrazovky iPhonu, díky čemuž by bylo možné si přímo na Macu prohlížet a reagovat na notifikace z iOS, i když by byl iPhone vypnutý, a poté ještě aplikace Aktivity a Zdraví , kde by bylo možné prohlížet si údaje naměřené přes iPhone a zejména pak přes Apple Watch. Úplně poslední novinkou je implementace podpory dotykové obrazovky, čehož se ale v brzké době jen tak nedočkáme, protože i samotný Apple se nechal slyšet, že podle nich dotyková obrazovka na počítači nebo notebooku prostě nefunguje. Dotyková podpora by se konala jen v případě, kdyby macOS byl i na iPadu Pro.

Která z novinek by se vám líbila nejvíce?

Skupinové hovory přes FaceTime
Zrcadlení obrazovky iPhonu
Podpora dotykové obrazovky
Přepracovaný Finder
Aplikace Aktivity a Zdraví
Nový Dock a menu bar
Apple News

macOS 10.13 koncept FB

zdroj: iDrop News

Související články

Dnes nejčtenější

.