• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Recenze Xiaomi Air Purifier 2: čistička vzduchu s HEPA filtrem kompatibilní s iPhonem

  Od chvíle co mi teplo domova kromě ženy děláte také náš pes jsem rychle zjistil, že uklízečka která k nám chodí jednou za týden již nestačí a robotický vysavač ji zkrátka musí v ostatní dny zastoupit. Navzdory týdenním návštěvám paní uklízečky a dennímu vysávání robotickým vysavačem se ve vzduchu víří prach a vzhledem k tomu, že pracuji z domu a trávím tedy v bytě velké množství času, sáhl jsem po čističce vzduchu. S nejlepším poměrem ceny a výkonu, navíc se synchronizací s iPhonem přišla na trh společnost Xiaomi a její Xiaomi Air Purifier 2. Jedná se o výkonnou čističku vzduchu s HEPA filtrem, který byl pro mě tím, proč jsem sáhl právě po Xiaomi. Věřím, že toto nekonvenční příslušenství pro iPhone zaujme mnoho našich čtenářů a tak se na čističku kompatibilní s mobilním telefonem pojďme podívat podrobněji.

  Samotná čistička vyniká na první pohled svým designem, který je moderní a pokud máte moderně zařízený byt nebo dům, tak rozhodně nebude dělat ostudu, ale naopak zapadne do interiéru. Nasávání probíhá ze tří stran a z vrchu poté vypouští čistý vzduch. Čistička dokáže vyčistit až 330 metrů krychlových za hodinu a dokáže pokrýt prostor až do velikosti 39 metrů čtverečních. To znamená, že ji musíte po bytě občas přenášet, ovšem čističky, které slibují porytí větších čtverečních metrů bych nepovažoval za zrovna důvěryhodné. V praxi stačí když ji před spaním dáte do ložnice a přes den do místností, kde trávíte nejvíc času nebo si zkrátka koupíte dvě, případně tři čističky, abyste je nemuseli přenášet. Vzhledem k ceně však věřím, že raději tu jednu vždy přemístíte o pár desítek metrů dál.

  Xiaomi Air Purifier 2

  Čistička obsahuje několikavrstvý filtr, který má kromě japonského filtru HEPA s certifikací H11 také kokosový a karbonový filtr a další filtry, jenž dokáží dle zdravotní certifikace vyfiltrovat 99,3 % PM2.5 částic, což jsou nejmenší poletující částice, 100 % pylu a prachu, 91% formaldehydu a o dalších větších částicích jako jsou vlasy, pavučiny nebo chomáče prachu není potřeba ani mluvit. Všechny tyto informace od výrobce mají atestaci a jsou skutečně tak jak výrobce tvrdí. Samotný filtr vydrží při významném zatížení čističky 150 dní, což znamená, že pokud ji nebudete používat každý den na 24 hodin, měli byste filtr měnit dvakrát, maximálně třikrát do roka. Cena filtru je pak zhruba 50€ a je nutné kupovat originální filtr.

  Samotná čistička vzduchu má tři režimy, takzvaný noční režim, kdy můžete v klidu spát i když je čistička vedle vaší hlavy a ničím vás neruší. Čištění vzduchu probíhá v tomto režimu nejpomaleji, ale za to vás nic neotravuje a čistička je v podstatě neslyšitelná. V praxi stačí abyste ji dali zhruba metr a půl od vaší hlavy a nemáte šanci ji slyšet. Druhým režimem je automatický režim, kdy si čistička na základě aktuálního znečištění vzduchu sama určuje, jakou rychlostí se má ventilátor otáčet. Jedná se o režim, který je možné používat během dne s tím, že vám nesmí vadit, že čističku slyšíte.

  xiaomi-air-purifier

  Není to nijak významné hučení, ale přirovnal bych jej zhruba k polovině hlasitosti zvuku, který vydává ventilátor, jenž má každý z nás na toaletě nebo v koupelně. Poslední možností je režim manuální, který můžete ovládat jednak přímo na čističce, což však znamená že se zapne na maximální výkon, protože zde nenajdete žádné tlačítko, kromě tlačítka pro přepínání režimů, ale také si s ním můžete pohrát na iPhonu a můžete přímo nastavit otáčky ventilátoru. Grafika vám navíc při jednotlivých otáčkách ukazuje, jak velkou místnost dokáže čistička při jednotlivých nastaveních vyčistit. Osobně tento režim používám velmi často ve chvíli, kdy přijíždím k domovu a vzpomenu si, že by bylo fajn čističku zapnout a cca 30 minut před příjezdem do garáže nechám zapnutou čističku na maximální výkon.

  V rámci aplikace Xiaomi Home, která je k dispozici i v angličtině, i když v App Store se tak příliš netváří, máte možnost ovládat svoji čističku. Tu musíte připojit k místní Wi-Fi, což se vám patrně na poprvé nepodaří. Stačí však podle návodu restartovat Wi-Fi modul v čističce a vše již běží jak má. V aplikaci máte možnost sledovat v reálném čase množství takzvaných PM 2.5 částic, což jsou nejmenší škodliviny v ovzduší, které je možné filtrovat. O snímání dat o těchto částicích vás informuje senzor společnosti Sharp, který je srdcem čističky. Dále vidíte aktuální teplotu v místnosti, vlhkost, počet dní po které ještě bude filtr spolehlivě fungovat, počet hodin ze dne, po které je čistička zapnuta a také počet kubických metrů, které již byly vyčištěny.

  xiaomi-air-purifier-2

  Obrovskou výhodou je, že čistička je připojena k internetu a máte k ní přístup ať jste kdekoli. Máte tak možnost ji ovládat z jakéhokoli místa na světě a to mohou dělat i ostatní členové domácnosti, kterým dáte přístup. Je skutečně super vracet se do domova, kde skutečně po otevření dvěří cítíte čistý vzduch, podobně jako když vyjdete ven z horské chaty. Navíc čističku lze díky aplikaci i přímo probudit z režimu kdy je vypnutá, takže se nemusíte bát, že byste ji museli nechat běžet například během celé dovolené, abyste přijeli do čistého prostředí.

  Pokud hledáte čističku vzduchu a víte, že trpíte na časté nemoci, alergie nebo se vám jen špatně dýchá a chcete mít byt nebo dům bez prachu, bacilů a dalších sajrajtů poletujících ve vzduchu, pak je Xiaomi jistě zajímavou volbou a to zejména díky HEPA filtru, který je u čističky tím nejdůležitějším a kupovat čističku vzduchu bez něj, je podle mého názoru poměrně nesmysl a také díky připojení k internetu, díky kterému si uděláte čerství vzduch ještě předtím, než přijdete domů. Jediný problém je v současné době v dostupnosti v ČR/SR. K dostání sice je i v našich krajinách, ale upřímně jsem ji nenašel za cenu pod 270€, tedy nějakých 8000kč. Já ji osobně objednal z Gearbest.com a to v akci za 130€ včetně poštovného a na celnici jsem odevzdal dalších 26€ za DPH + CLO. Samozřejmě při takovém nákupu nemáte příliš možnost reklamace, takže musíte spoléhat na to, že váš produkt bude mít doufejte dlouhou životnost. Poslední věc na kterou musíte při objednání z Číny pamatovat je redukce, kterou budete potřebovat, abyste mohli svoji čističku připojit do zásuvky.

  Xiaomi Air Purifier 2

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   super recenzia!nechystate aj recenziu xiaomi elektrickeho skladacieho byciklu QiCycle?chystam sa ho zakupit a potesila by daka ceska recenzia nan 🙂

   Hezky napsáno Romane. V budou na gear best si rozhodne zakoupim v akci rovnou dva kusy do sveho noveho bydleni 🙂 Xiaomi a jeho vyrobky se mi libi. Bylo by fajn obcas se zde zminit o nejakych novinkach teto znacky popripade i recenze 🙂

   Trochu mi nejde na pochopa doporučování čističky vzduchu za +/- 4k a když pominu cenu, tak od někoho, kdo se výrobou čističek nezabývá, nemá v tomto segmentu žádné renomé, patenty, technologie, nic…

   Jako někdo, kdo si v poslední době výběrem taky prošel a diskutoval výběr i s lékaři, moc nepochopím, čím si tato čistička zasloužila doporučení pro někoho, kdo trpí alergiemi, častými nemocemi dýchacích cest, apod. A právě pro tuto skupinu lidí nikde ve specifikacích nevidím, že by čistička byla vybavenou potřebnou technologií ionizace, která odstraňuje a likviduje škodlivé látky na molekulární úrovni.

   Zařízení pro alergiky, což se bere jako nejpřísnější měřící kritérium, by mělo být pro spotřebitele taky ověnčeno nějakými těmi certifikacemi, jako ECARF, B.A.F. apod. To, že Xiaomi splňuje CADR, je snad to nejpovinnější minimum pro získání osvědčení k výrobě…

   Prostě je to čistička vzduchu, ale ne pro lidi se zdravotními obtížemi.

   Pokud šlo jen o to, mít článek na toto téma ve vztahu k moderním technologiím, nezvolili jste dobře. Půlka článku je snad opsaná dle webu Xiaomi a na nějakou dlouhodobou zkušenost to taky nevypadá.

   Nerad do něčeho rýpu, ale v tomto případě nemůžu přehlédnout závažnost důvodu, proč si někdo koupí čističku vzduchu, gór když je alergik nebo astmatik a touto snahou o doporučení vhodného zařízení. Článek byste měli buď přepsat a uvést na pravou míru nebo rovnou smazat.

   Reklamace přes GB jdou a lze je uskutečnit. Pracovníci z GB jsou velmi ochotní, co se týče reklamací, ale samozřejmě doba vyřizování trvá delší dobu.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  26 netradičních tapet, kterými zajímavě zvýrazníte horní výřez iPhonu X
  Tipy na dárky pro dámy aneb obaly od Guess a Bling My Thing se slevou
  8 skvělých iOS a iMessage aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (11.12.2017)
  Apple vám nyní doručí iPhone X už do 2 dnů
  3 hlavní důvody, proč uživatelé Androidu zvažují přechod na iPhone
  iPhone 6s back icon
  Je váš starší iPhone o poznání pomalejší? Výkon mu vrátíte výměnou baterie
  Face ID vs. odemykání obličejem v telefonech s Androidem. Které je přesnější a rychlejší?
  Recenze iPhone X: vstupenka do nového desetiletí iPhonů
  6 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (3.12. – 10.12. 2017)
  iPhone Xc: představí Apple levnou alternativu iPhone X?
  Příští rok dostanou všechny iPhony horní výřez po vzoru iPhonu X, shodují se další analytici
  8 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.12.2017)
  Apple začal snižovat objednávky komponentů pro iPhone X, pokles prodejů se přesto očekává nejdříve v březnu
  Mobil Pohotovost přináší speciální ceny iPhone 8 a iPhone 8 Plus pro naše čtenáře!
  Dohoda o dodávce OLED displejů pro iPhone X je na dobré cestě, tvrdí LG
  Více než polovina fotografií na Flickru byla letos vyfocena na iPhone
  Podle nejnovější studie vám iPhone při měření chůze nezapočítá zhruba pětinu kroků, vše však jeho chyba není
  7 aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (7.12.2017)
  HighSky - Obchodujte online