Zavřít reklamu

Formát PDF je jedním z nejrozšířenějších způsobů sdílení dokumentů na celém světě. Používaný standard má tu výhodu, že po sdílení na jakémkoliv zařízení má stejnou podobu a nemůže se tedy stát, že by dokument vypadal na jednom zařízení jinak, než na tom druhém. Z toho důvodu s PDF soubory pracuje velké množství lidí a manipulace s nimi se nevyhnou.

Jedním z úkonů, které byste mohli občas využít, je spojení více PDF souborů do jednoho. Ať se jedná o jednu stránku, či celý dokument, lze tak jednoduše učinit pomocí vestavěné aplikace v operačním systému macOS. Ta se jmenuje Preview a největší výhodou je její jednoduchost. Navíc nemusíte při špatném spojení panikařit, jelikož lze celý proces v takovém případě jednoduše vrátit.

Jak spojit dva PDF soubory do jednoho

  1. Na výchozí soubor, do kterého chcete vložit ten druhý, klikněte pravým tlačítkem myši.
  2. Vyberte možnost Otevřít v → Preview.
  3. Otevře se okno aplikace Preview, ve které by se měl načíst daný PDF soubor.
  4. Přetáhněte druhý PDF soubor do levého panelu s náhledy stránek v aplikaci Preview. Při přesouvání nad panelem byste měli vidět na kurzoru zelené +, které značí, že už můžete soubor uvolnit.
  5. Preview nyní spojí oba soubory a už je stačí jen uložit.

Jak vložit jednotlivé stránky z PDF souboru do jiného

  1. Na oba soubory klikněte pravým tlačítkem myši.
  2. U obou z nich vyberte Otevřít v → Preview.
  3. Obě okna aplikace Preview, ve kterých se načetly jednotlivé PDF soubory na obrazovce přesuňte tak, abyste u obou viděli na levé panely s náhledy stránek.
  4. Nyní už stačí jen z jednoho PDF do druhého přetáhnout stránky do levého panelu s náhledy stránek. Označením jich můžete přesunout i více najednou.

Nyní stačí už nový soubor jen uložit a můžete jej distribuovat dále.

pdf-icon-fb

Zdroj: idownloadblog

Související články

Dnes nejčtenější

.