Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali o nové chybě, která se před nedávnem objevila v iOS. Jedná se o velký soubor kontaktu, který po otevření znemožní používání aplikace Zprávy. Ta kompletně zamrzne a nepomůže ani restart zařízení. Pokud vás tedy někdo takto nepěkně nachytal, nemusíte se bát, že budete muset obnovovat celé zařízení.

Podobný škodlivý soubor se už jednou v minulosti objevil. V tu dobu však šlo o řetězec znaků, který pouze restartoval zařízení a nenesl žádné další následky. Tentokrát se však jedná o mnohem vážnější chybu. Po otevření souboru kontaktu totiž zamrzne celá aplikace a uživatel ji musí vypnout přes app switcher. Znovuotevřením ale aplikace opět spadne a děje se tak i po vypnutí a zapnutí zařízení. Jediným způsobem, jak jej zachránit, je v tuto chvíli pouze následující řešení.

Jak v iOS opravit chybu znemožňující používání aplikace Zprávy

  1. V Safari na postiženém zařízení otevřete tento odkaz.
  2. Po načtení bude chtít stránka otevřít aplikaci Zprávy. Klikněte na Otevřít – mělo by se zobrazit okno pro psaní nové MMS. V poli pro zprávu by měla být předepsaná zpráva „Právě jsem ti zachránil iPhone, kámo ;)“ a odkaz na twitterový profil autora.

Od této chvíle by měla aplikace Zprávy fungovat normálně, tudíž je problém vyřešen. Pokud ne, pomůže už nejspíš jedině obnova zařízení.

iMessage

Související články

Dnes nejčtenější

.