Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

Společnost Apple si pro několik hlavních změn a novinek ve velké aktualizaci iOS 10 vybrala aplikaci pro posílání iMessage. Kromě Digital Touch, který se jako první objevil na chytrých hodinkách Apple Watch, přinesla aktualizace i možnost vytváření aplikací, samolepek a mnoho dalšího. Za jednu z menších novinek se pak dají považovat reakce na zprávy, kterými můžete dát rychle najevo váš postoj k dané zprávě.

Tyto reakce pojmenoval Apple jako Tapback Messages a jsou zobrazeny pomocí malých ikonek v rohu zprávy. Kromě tradičních smajlíků tak můžete na zprávy odpovídat i těmito malými reakcemi. Dostupných je v současné době 6 reakcí, kterými je Srdce, Palec nahoru, Palec dolu, “Ha ha”, “!!” a “?”. Ke každé zprávě pak může každý uživatel dát pouze jednu reakci. Pokud se tak jedná o skupinovou konverzaci, může na zprávu zareagovat každý její člen. Ty jsou poté zobrazeny v podobě malých ikonek ve stejné podobě na macOS i na iOS.

Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

 1. Otevřete v aplikaci Zprávy libovolnou konverzaci.
 2. Vyberte si zprávu, obrázek, nebo video, na které chcete zareagovat a podržte na něm prst.
 3. Po chvíli vyskočí bublina, ve které si můžete vybrat reakci, kterou na zprávu použijete.

Reakce se poté přidá do rohu zprávy a zobrazí se druhé straně. Pokud omylem vyberete nevhodnou reakci, můžete na zprávě opět podržet prst a po zobrazení nabídky reakci změnit, nebo ji kliknutím na již vybraný obrázek úplně odstranit.

imessage-ios-tapback-messages-fb

|
6
Leitz

Diskuze

  Kdybyste radši místo těchto blbinek napsali návod o funkčnosti iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad). Proč nefunguje přeposlání iMessage zpravy jako SMS i když je to zaškrtnuté v nastavení. Proč mi telefon oznámí že je zpráva nedoručena i když doručena byla po ručním přeposlaní jako textová SMS atd. Komplexní návod není nikde.

  Reagovat

  To není o návodu, vše co píšeš je automaticky nastavené a vše normálně funguje. To budete mít asi buď nějaký HW problém, nebo bude problém, jak se říká mezi „židlí a klávesnicí“.

  přeposlání iMessage zpravy jako SMS – funguje…
  zpráva nedoručena i když doručena byla – nikdy se mi nestalo
  funkčnost iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad) – iMac nemám, ale s iPadem normálně funguje.

  Reagovat

  Když to nemáš nepiš zě to funguje. Máme dva iPhony a na obou to je stejné. Pokud je problém mezi židlí a klávesnicí proto chci navod jak to nastavit. Potom si protiřečíš že to není o návodu. Automaticky to rozhodně nefunguje a ač jsem zkoušel různá nastavení vždy to někde selhalo. Upozořnuji ještě na fakt že na mobilu nemám aktivovaná data. Pokud je doma Mac nebo iPad na síti chodí mu iMessage a na mobil nepřijde nic. Musím tedy nastavení upravit a automaticky si s tim rozhodně iOS neporadí. Tak porad Ty když já si rady nevím. 😉

  Pokud si projdeš fora tak tyto problémy má víc lidí, ale rady nikde.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz