• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

  Společnost Apple si pro několik hlavních změn a novinek ve velké aktualizaci iOS 10 vybrala aplikaci pro posílání iMessage. Kromě Digital Touch, který se jako první objevil na chytrých hodinkách Apple Watch, přinesla aktualizace i možnost vytváření aplikací, samolepek a mnoho dalšího. Za jednu z menších novinek se pak dají považovat reakce na zprávy, kterými můžete dát rychle najevo váš postoj k dané zprávě.

  Tyto reakce pojmenoval Apple jako Tapback Messages a jsou zobrazeny pomocí malých ikonek v rohu zprávy. Kromě tradičních smajlíků tak můžete na zprávy odpovídat i těmito malými reakcemi. Dostupných je v současné době 6 reakcí, kterými je Srdce, Palec nahoru, Palec dolu, “Ha ha”, “!!” a “?”. Ke každé zprávě pak může každý uživatel dát pouze jednu reakci. Pokud se tak jedná o skupinovou konverzaci, může na zprávu zareagovat každý její člen. Ty jsou poté zobrazeny v podobě malých ikonek ve stejné podobě na macOS i na iOS.

  Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

  1. Otevřete v aplikaci Zprávy libovolnou konverzaci.
  2. Vyberte si zprávu, obrázek, nebo video, na které chcete zareagovat a podržte na něm prst.
  3. Po chvíli vyskočí bublina, ve které si můžete vybrat reakci, kterou na zprávu použijete.

  Reakce se poté přidá do rohu zprávy a zobrazí se druhé straně. Pokud omylem vyberete nevhodnou reakci, můžete na zprávě opět podržet prst a po zobrazení nabídky reakci změnit, nebo ji kliknutím na již vybraný obrázek úplně odstranit.

  imessage-ios-tapback-messages-fb

  Leitz

  Diskuze

   Nevím jak vám, ale mě se mezi běžnými uživateli nepodařilo ještě najít někoho, kdo by tyhle nové funkce využíval.

   Kdybyste radši místo těchto blbinek napsali návod o funkčnosti iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad). Proč nefunguje přeposlání iMessage zpravy jako SMS i když je to zaškrtnuté v nastavení. Proč mi telefon oznámí že je zpráva nedoručena i když doručena byla po ručním přeposlaní jako textová SMS atd. Komplexní návod není nikde.

   To není o návodu, vše co píšeš je automaticky nastavené a vše normálně funguje. To budete mít asi buď nějaký HW problém, nebo bude problém, jak se říká mezi “židlí a klávesnicí”.

   přeposlání iMessage zpravy jako SMS – funguje…
   zpráva nedoručena i když doručena byla – nikdy se mi nestalo
   funkčnost iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad) – iMac nemám, ale s iPadem normálně funguje.

   Když to nemáš nepiš zě to funguje. Máme dva iPhony a na obou to je stejné. Pokud je problém mezi židlí a klávesnicí proto chci navod jak to nastavit. Potom si protiřečíš že to není o návodu. Automaticky to rozhodně nefunguje a ač jsem zkoušel různá nastavení vždy to někde selhalo. Upozořnuji ještě na fakt že na mobilu nemám aktivovaná data. Pokud je doma Mac nebo iPad na síti chodí mu iMessage a na mobil nepřijde nic. Musím tedy nastavení upravit a automaticky si s tim rozhodně iOS neporadí. Tak porad Ty když já si rady nevím. 😉

   Pokud si projdeš fora tak tyto problémy má víc lidí, ale rady nikde.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online