iStores.sk
iStores.sk

Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

Společnost Apple si pro několik hlavních změn a novinek ve velké aktualizaci iOS 10 vybrala aplikaci pro posílání iMessage. Kromě Digital Touch, který se jako první objevil na chytrých hodinkách Apple Watch, přinesla aktualizace i možnost vytváření aplikací, samolepek a mnoho dalšího. Za jednu z menších novinek se pak dají považovat reakce na zprávy, kterými můžete dát rychle najevo váš postoj k dané zprávě.

Tyto reakce pojmenoval Apple jako Tapback Messages a jsou zobrazeny pomocí malých ikonek v rohu zprávy. Kromě tradičních smajlíků tak můžete na zprávy odpovídat i těmito malými reakcemi. Dostupných je v současné době 6 reakcí, kterými je Srdce, Palec nahoru, Palec dolu, “Ha ha”, “!!” a “?”. Ke každé zprávě pak může každý uživatel dát pouze jednu reakci. Pokud se tak jedná o skupinovou konverzaci, může na zprávu zareagovat každý její člen. Ty jsou poté zobrazeny v podobě malých ikonek ve stejné podobě na macOS i na iOS.

Jak v iMessage na iOS 10 posílat reakce na zprávy

 1. Otevřete v aplikaci Zprávy libovolnou konverzaci.
 2. Vyberte si zprávu, obrázek, nebo video, na které chcete zareagovat a podržte na něm prst.
 3. Po chvíli vyskočí bublina, ve které si můžete vybrat reakci, kterou na zprávu použijete.

Reakce se poté přidá do rohu zprávy a zobrazí se druhé straně. Pokud omylem vyberete nevhodnou reakci, můžete na zprávě opět podržet prst a po zobrazení nabídky reakci změnit, nebo ji kliknutím na již vybraný obrázek úplně odstranit.

imessage-ios-tapback-messages-fb

Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  Nevím jak vám, ale mě se mezi běžnými uživateli nepodařilo ještě najít někoho, kdo by tyhle nové funkce využíval.

  Kdybyste radši místo těchto blbinek napsali návod o funkčnosti iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad). Proč nefunguje přeposlání iMessage zpravy jako SMS i když je to zaškrtnuté v nastavení. Proč mi telefon oznámí že je zpráva nedoručena i když doručena byla po ručním přeposlaní jako textová SMS atd. Komplexní návod není nikde.

  To není o návodu, vše co píšeš je automaticky nastavené a vše normálně funguje. To budete mít asi buď nějaký HW problém, nebo bude problém, jak se říká mezi „židlí a klávesnicí“.

  přeposlání iMessage zpravy jako SMS – funguje…
  zpráva nedoručena i když doručena byla – nikdy se mi nestalo
  funkčnost iMessage a SMS v propojení s dalším zařízením (Mac, iPad) – iMac nemám, ale s iPadem normálně funguje.

  Když to nemáš nepiš zě to funguje. Máme dva iPhony a na obou to je stejné. Pokud je problém mezi židlí a klávesnicí proto chci navod jak to nastavit. Potom si protiřečíš že to není o návodu. Automaticky to rozhodně nefunguje a ač jsem zkoušel různá nastavení vždy to někde selhalo. Upozořnuji ještě na fakt že na mobilu nemám aktivovaná data. Pokud je doma Mac nebo iPad na síti chodí mu iMessage a na mobil nepřijde nic. Musím tedy nastavení upravit a automaticky si s tim rozhodně iOS neporadí. Tak porad Ty když já si rady nevím. 😉

  Pokud si projdeš fora tak tyto problémy má víc lidí, ale rady nikde.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek