Zavřít reklamu

Společnost Cellebrite bude na letošní rok vzpomínat jen v dobrém. Před aférou se společností Apple o Cellebrite nikdo neslyšel, poté co se přišlo na to, že to byli právě oni, kdo se dokázal dostat do iPhonu teroristy ze San Bernardina, se název společnosti dostal do všech světových médií. Byla to právě společnost Cellebrite, které údajně FBI zaplatila za to, aby jim pomohli proniknout do teroristova iPhonu. Po několika dnech snažení se jim to podařilo avšak nikdy se na veřejnost nedostaly informace o tom, co všechno se jim podařilo z telefonu dostat. Nyní se však na webu objevil dokument, který popisuje přesně toto. 

Tato data se podařilo získat serveru ZDNet, který je následně vyvěsil na webu. Soubor má název „extraction reports“ a je plný zajímavých informací. V seznamu se nachází mnoho záložek a je z nich patrné, co vše jde z telefonu extrahovat a jaké jsou změny od posledního připojení. Extrakce probíhá při zapojení proprietárního UFED zařízení. Toto zařízení je primárně určené pro stahování informací z cíleného zařízení. Ve výjimečných případech ovšem zařízení dokáže obnovit nedávno smazaná data ze zapojeného telefonu.

Data, která jsou vidět ve zveřejněném seznamu, pochází z iPhonu 5, na kterém běžel starý iOS 8 a který navíc nebyl zabezpečený heslem. Cellebrite tvrdí, že si tento systém poradí maximálně s iPhonem 4S. Jakmile máte novější zařízení, které je opatřeno klasickým kódem, systém se do něj prý nedostane. Detailní informace o této technologii a postupu si můžete přečíst zde.

 

iphone-passcode-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.