Zavřít reklamu

Určitě už se vám stalo, že jste byli na nějaké zábavě se svými přáteli a po celovečerní akci plné alkoholu se hledal odvoz domu. Většinou se pak nabídne osoba, která si jen na začátku večera dala jedno pivo a panáka, ale jinak už abstinovala. Ovšem ani u té si nemůžete být stoprocentně jisti, že při náhodné kontrole nenadýchá byť jen desetinu promile, což je problém, protože v České republice je nulová tolerance alkoholu za volantem. Jenže jak zjistit, že dotyčný skutečně nemá v těle nějaký zbytkový alkohol? Odpovědí je Floome, neboli maličký alkoholtester, který připojíte ke svému iPhonu.

Floome je malá nenápadná věcička, kterou bez problému strčíte do kapsy nebo do kabelky, když vyrazíte na nějakou akci, případně jí můžete neustále mít v přihrádce u svého auta. Jedná se o malý alkoholtester, který připojíte pomocí 3,5mm jack konektoru k iPhonu nebo jinému smarphonu s Androidem nebo Windows Phone, spustíte aplikaci, zafoukáte do něj a hned víte, na čem jste.

O samotné měření se stará vortexový snímač průtoku v kombinaci se senzorem na bázi palivových článků. Stejnou technologii využívají i nejmodernější policejní detektory alkoholu, takže výsledek je opravdu přesný a rozhodně by se vám nemělo stát, že když vám Floome nic nezměří, tak poté při zastavení policisty nadýcháte nějaké ty desetiny promile. Osobně jsem ale neměl tu čest Floome s policejními detektory porovnat.

Floome se skládá hned z několika částí, přičemž nejdůležitější je 3,5mm jack, který je umístěný na spodní straně a poté silikonový náústek, do kterého foukáte. Ten je vyměnitelný a v balení tak naleznete jeden náhradní, jak můžete vidět na fotografiích níže. Důležitý je i otvor na straně, který slouží pro snímání průtoku, když do náústku foukáte a nesmí být během provádění testu zakrytý.

Nedílnou součástí celého produktu je i oficiální aplikace Floome, kterou si zdarma stáhnete z App Store. Bez té se totiž při měření neobejdete, protože samotný alkohol tester nemá žádný displej, který by vám ukázal výsledek. Abyste tedy mohli změřit, zda ještě v těle máte nějaké zbytky alkoholu, musíte aplikaci spustit, připojit Floome pomocí 3,5mm jacku k telefonu, na displeji telefonu zahájit test a začít rovnoměrně foukat do náústku. Že se měření povedlo, se dozvíte díky LED blesku u zadního fotoaparátu, který začne blikat.

Samotné foukání do Floome vypadá na první pohled jednoduše, ale osobně jsem s tím měl zpočátku docela problém. Dlouho mi totiž trvalo, než jsem zjistil, jak správně do něho foukat a hlavně, kdy přesně mám přestat. Zhlédl jsem i videonávod a přečetl si v aplikaci, jak na to, ale stále mi aplikace hlásila, že se měření nezdařilo. Nakonec jsem zjistil, že není problém ve stylu foukání, ale v tom, jak dlouho foukám. Jakmile totiž začne blikat blesk u fotoaparátu, musíte okamžitě přestat do Floome foukat, aby se měření provedlo správně.

Musím ale pochválit již zmíněnou aplikaci. Je totiž poměrně chytrá a obsahuje databázi povolených limitů alkoholu všech zemí. Na základě polohy pak aplikace pozná, ve které zemi se nacházíte a pokud váš výsledek ještě spadá do tolerance země, tak má zelenou barvu a vy tak okamžitě víte, že můžete jet. U nás v ČR pak Floome ukáže zelený výsledek opravdu jen v případě, že jste nenadýchali ani setinu promile.

Kromě výše zmíněného ale aplikace ještě obsahuje i databázi restaurací a taxi služeb. Pokud se tedy potřebujete alkoholu v těle zbavit co nejrychleji a někde se najíst, pak vám Floome ukáže tu nejbližší restauraci. Pokud naopak už chcete domu a pro tentokrát nechat řízení na někom jiném, tak si můžete přes aplikaci okamžitě zavolat taxíka. Případně aplikace nabízí ještě jednu možnost – zavolat nebo napsat vybranému kontaktu, kterého máte do aplikace přidaného.

Všechny tři služby fungují jen v momentě, kdy máte Floome k telefonu připojený a jde tak vlastně o nadstandardní služby pro majitele alkoholtesteru. Aplikaci totiž je možné používat i bez něho, a to tak, že do ní zadáte, jaký druh alkoholu jste pili, v jakou dobu, jaké množství a jakou koncentraci nápoj měl a na základě toho, a vámi při registraci vyplněnému pohlaví, váhy, výšky a věku, vám aplikace vypočítá, kolik alkoholu ještě v těle máte. Jedná se však jen o odhad, přesných výsledků dosáhnete jen při použít alkoholtesteru.

Resumé

Floome je rozhodně zajímavá věcička, která se bude hodit jak profesionálnímu řidiči, tak i komukoli jinému, kdo se potřebuje jednou za čas ujistit, že může v klidu sednout za volant. Alkoholtester je skladný a můžete si jej vzít sebou kamkoli a kdykoli, případně jej mít neustále v autě. O baterii se také nemusíte bát, protože Floome je navržen tak, aby byl co nejúspornější a vydržet by měl podle výrobce 10 let provozu. Zakoupit jej můžete ve dvou barevných variantách – červené a černé z odkazu níže. Osobně se mi alkoholtester Floome hodně líbil. Až na počáteční problémy se správným dýcháním, které jsem po čase odstranil, jsem s ním neměl sebemenší problém. Pokud sháníte nějaký praktický dárek pod stromeček na Vánoce, pak je Floome určitě správná volba.

  • Alkoholtester Floome si můžete koupit zde
recenze-alkoholtester-floome-fb

Dnes nejčtenější

.