Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  1TB OWC je stejně rychlý jako 128GB original Samsung v MBP mid 2014, takže žádný zázrak.

  Před hodně lety, kdy nebylo na trhu moc kvalitních SSD disků byly ty od OWC docela dobré, protože měli vlastní garbage collection a nemusel se u nich aktivovat TRIM, dnes je OWC podprůměrný SSD disk za dost vysokou cenu…

  Zahřívání je asi v pořádku, dříve si lidi osazovali do MBP SSD 1TB disk z MacPro a taky hřál malinko víc.

  Vzhledem ke zvýšené spotřebě se OWC může hodit víc pro někoho, kdo má základní kapacitu v popelnici MacPro, imo by měl být kompatibilní i s popelnicí, i když kdo ví, na datasheet jsem nekoukal.

  Jisté je, že originální SSD použité v Mac Pro lze osadit i do MacBooku a obráceně…

  Samotného by mě nenapadlo, že vliv na výdrž alternativy od OWC bude tak citelný a rychlost 1TB varianty je taky trochu zklamání… i když to není nic, co by kohokoliv v SOHO omezovalo, tak někdo kdo pracuje s vyššími objemy dat dá přednost CTO 2015 a novější, nebo alespoň vyšší kapacity MBP mid 2014, které taky používají rychlejší SSD.

  U OWC jde predevsim u naprosto bezproblemovou kompatibilitu, coz se o jinych znackach, Samsung nevyjimaje, rici neda.

  Ja to myslim obecne – od r. 2008 neni jablecneho stroje, ve kterem bych sobe nebo jinym nemenil disk za SSD/vetsi SSD. Pouze s OWC nebyl NIKDY problem.

  Od té doby, co mají MBA a MBP proprietární konektor jsem žádný SSD neměnil, u starších MB a MBP 2008-2011, Mac Mini… jsem prakticky všude osazoval nejlevnější SSD Kingston V300, které má btw naprosto shodný řadič jako SATA SSD OWC (to je ve vztahu k životnosti u SSD nejdůležitější součást) garbage collection jsem vždy řešil naprosto bez problémů SSD Chameleonem, jediný rozdíl oproti OWC, které mají vlastní gb collection je, že po update systému se musí znovu nainstalovat kext Chameleonu, od Yosemite (tuším) stačí zapnout TRIM command v Terminalu a Chameleon není potřeba u žádného 3rd party SSD.

  Obecně co do kompatibility jsou okrem SSD Kinston v pohodě Pro řada Samsungu, Sandisk a Toshiba.

  Takže pokud potřebuješ SSD SATA do MacPro/Mini/MBP tak s nejlevnější Kingstony dostaneš shodnou kvalitu jako OWC, lze vybrat i kvalitnější Pro Samsungy běží na nich většina hackintoshu.

  SATA OWC postrádají dnes pro OS X naprosto smysl, paradoxně mohou být vhodné pro nasazení s Windows XP nebo hodně starými distribucemi Linuxu, které nezvládají TRIM command v průmyslových provozech, které z nějakého důvodu musí běžet na starém os.

  1TB SSD OWC kit pro MBP2013 a novější by mělo smysl odzkoušet v popelnicovém Mac Pro, jelikož tam vyšší spotřeba nevadí a na vyšší teploty je konstruovaný, limitující může pro někoho být pouze nižší rychlost než u originálního SSD z továren Samsungu, pak lze také u OWC očekávat nepatrně nižší životnost… samozřejmě externí m2/nvme SSD v Thunderbolt docku Mac Pro bude minimálně dvakrát rychlejší než kit od OWC a rychlostmi ns úrovni proprietárních SSD osazovaných do MBP 2015.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.