Zavřít reklamu

Apple na své konferenci „Hello Again“ minulý týden odhalil mimo jiné i nové MacBooky. Novinkou byly stroje s revolučním Touch Barem, který nahradil horní řadu funkčních kláves. Kromě toho ale byly představeny i MacBooky, které Touch Barem nedisponovaly. Kvůli absenci dotykového panelu jsou o něco levnější, k hardwarovému vylepšení však pochopitelně také došlo, i když je oproti svému dražšímu sourozenci přece jen lehce osekaný. Jakou významnou vlastností MacBook Pro bez Touch Baru disponuje?

Možný upgrade?

Nový třináctipalcový MacBook Pro bez Touch Baru jen před pár dny spatřil světlo světa. V některých Apple prodejnách se již objevil, díky čemuž mají zejména testeři příležitost pořádně se mu podívat na zoubek. Redaktoři OWC NewsFeed se pokusili nový MacBook Pro Late 2016 rozebrat. Při té příležitosti zjistili, že počítač má vyjímatelný SSD. Co to znamená? Především rozšířené a vylepšené možnosti upgradu.

Další vlastnosti

Tuto vlastnost měly i předchozí modely MacBooku Pro, ale SSD MacBooku je připájen k desce, proto nebylo jisté, jestli budou nové MacBooky Pro nabízet, vzhledem ke svému tenčímu tělu, vyjímatelný SSD i nadále.

V OWC provedli i několik dalších pozorování, týkajících se nového MacBooku Pro:

– vyjímatelný SSD

– odstranění spodní části bylo o něco obtížnější, než u předchozích generací, přilepená ale nebyla

– při manipulaci s SSD musel být odstraněn reproduktor

– počítač se při otevření automaticky zapne bez ohledu na stisknutí příslušného tlačítka

Uvedené vlastnosti byly zatím zjištěny pouze u třináctipalcového MacBooku Pro bez Touch Baru. Je ale pravděpodobné, že modely s Touch Barem na tom budou podobně, přičemž vnitřek bude díky obsahu nových komponent v něčem rozdílný. Higher-endové třinácti- a patnáctipalcové MacBooky Pro budou k dispozici od poloviny listopadu a poté na sebe další testy a rozbory jistě nenechají dlouho čekat.

macbook-pro-inside-ssd-fb

zdroj: macsales

Dnes nejčtenější

.