Zavřít reklamu

Všimli jste si někdy, že když Apple představuje nějaké nové produkty, zejména pak iPhony, tak je na nich téměř vždy nastaven čas 9:41? Pokud ne, tak věřte že spousta jiných lidí si všimla a tato pravidelná zajímavost se tak stala předmětem fanouškovského zkoumání. Vše dokonalo letošní představení iPhonu 7, jelikož naprostá většina promo fotografií obsahovala iPhone, na kterém je čas 9:41. Co se tedy za touto číslovkou skrývá? Je víceméně jisté, že se nejedná o náhodu, ba naopak. Tento čas je tak nastaven záměrně.

Celý příběh se datuje zpět do roku 2007, kdy v lednu jeden ředitel jedné zajímavé společnosti představil vskutku zajímavý telefon. Mobilní telefon, který kompletně změnil vše, co se v oblasti mobilních telefonů dělo potom. Onou společností byl Apple a tím ředitelem byl Steve Jobs. První iPhone světu představil v 9:42. A následovaly další představení, které se opět konaly v 9:42. Ať už se jednalo o další generace iPhonů, nebo jiné produkty. Až do roku 2010, kdy Steve Jobs představil nový iPad.

iphone-7-3d-touch

Jenže byl poněkud rychlý a představil ho o minutu dříve, tedy v 9:41. Od té doby jsou všechny nové iPady, iPhony a Macy představovány právě v tento čas. A od té doby se právě tento čas ukazuje také na všech oficiálních PR obrázcích Applu.

Tuto informaci potvrdil sám Scott Forestall z Applu. Každá prezentace, na který představujeme nový produkt, je naplánována doslova do minuty přesně. Celé prezentace koncipujeme tak, že nový produkt se uvede po 40 minutách prezentace. Když se totiž nový produkt objeví na obrazovce chceme, aby na něm byl stejný čas, jako mají lidé v hledišti na svých hodinkách.

apple-iphone-3gs-combo-3

Jedinou výjimkou jsou Apple Watch, které 9:41 nikdy neukazovaly. V jejich případě to bylo vždy 10:09, což ale také není žádná náhoda. Tentokrát se zase jedná o nepsanou úmluvu marketingových fotech všech klasických hodinek, které se jí řídí již velmi dlouho. Čas 10:09 je totiž  je totiž na analogovém ciferníku perfektně symetrický (i když většinou to bývá 10:10, což by ale digitálně na Apple Watch vypadalo zvláštně) a zároveň nenarušuje značku, která se nachází v ciferníku. Apple Watch sice žádný ciferník se značkou nemají, ale i tak nechtějí nabourávat tradici.

apple-watch

Zdroj: iDropNews

Dnes nejčtenější

.