Zavřít reklamu

Veřejné Wi-Fi sítě, jako například ty v McDonald’s, jsou na jednu stranu skvělé, protože vám ušetří drahocenný balíček mobilních dat, ale na stranu druhou jsou také nebezpečné. Připojujete se totiž na veřejnou a hlavně nechráněnou síť a kdokoli, kdo má příslušný program a bude sedět někde opodál u jiného stolu, může vaší nezabezpečenou komunikaci sledovat. Právě v takovém případě se hodí VPN, tedy virtuální privátní síť, která vám zaručí ochranu i anonymitu. Jednou takovou VPN aplikací pro iPhone je i Rocket VPN, kterou si dnes představíme.

VPN se ale hodí i k jinému účelu, můžete se například vydávat, že jste ze zcela jiné země. Díky tomu pak máte přístup na stránky, na které se z České republiky nebo Slovenska nedostanete. Příkladem může být například internetový obchod Googlu, který funguje právě jen v některých zemích. Mnohdy jsou také ceny na zahraničních e-shopech výrazně nižší než u nás, respektive nám se ukazují vyšší ceny, než uživatelům, kteří přicházejí například z Německa. Díky Rocket VPN si tak zemi snadno změníte.

Rocket VPN vám pochopitelně změní i IP adresu, což se hodí třeba v případě, že je někde ta vaše původní zablokovaná nebo v momentě, kdy potřebujete do nějaké soutěž víckrát hlasovat a hlasy jsou omezené na jednu IP adresu. Skrytím respektive nahrazením IP adresy dosáhnete snadné anonymity.

Samotná aplikace je zdarma, dokonce i využití VPN, kdy máte k dispozici 250MB na měsíc je zcela zdarma. Jako zemi, ze které budete připojeni, ale můžete s free tarifem zvolit jen Spojené státy americké, pokud se budete chtít připojit z nějaké jiné země (Japonsko, Francie, Velká Británie, Anstrále, Singapur nebo Německo), tak si budete muset službu předplatit na měsíc (za 3,99 €) nebo na rok (za 25,99 €). Tím získáte i neomezená data a odstraní se tím i reklamy. Předplatné můžete kdykoli zrušit.

Jakmile připojení v Rocket VPN aktivujte, budete přesměrování do nastavení systému, kde je potřeba schválit pomocí Touch ID nebo kódu, že chcete tuto službu přidat. Položka VPN se vám pak přidá přímo na úvodní stránku v Nastavení v iOS, jak můžete vidět na snímcích níže. Až bude VPN aktivní, uvidíte vlevo nahoře vedle ikony Wi-Fi nebo mobilní sítě i novou ikonu VPN. Díky tomu tak okamžitě víte, že je vaše připojení chráněné a váš iPhone nebo iPad se pro ostatní vydává, že je z jiné země. Připojení můžete kdykoli zrušit buďto v nastavení nebo v samotné aplikaci.

Rocket VPN je tak užitečná aplikace pro případ, kdy chcete být chránění na veřejné Wi-Fi síti nebo se chcete na internetu vydávat jako někdo z cizího státu a tím získat přístup ke službám, které u nás nejsou dostupné. Často se VPN používá například pro sledování filmů na Netflixu, které jsou dostupné jen pro určité země nebo pro sledování seriálů on-line přímo v aplikacích nebo na stránkách amerických televizních stanic.

[appbox appstore id1031636239]

vpn-ios-iphone-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.