Zavřít reklamu

Společnost Google včera pro iPhony a iPady vydala aplikaci Cardboard Camera, která byla doposud dostupná pouze na Android zařízeních. Se zveřejněním aplikace ji rovnou Google i vylepšil o nové funkce. Cardboard Camera umí zaznamenávat a sdílet trojrozměrné panoramatické fotografie, které Google nazývá VR Photos.

Zmíněné fotografie si pak mohou uživatelé sdílet a na svých zařízeních si je díky VR příslušenstvím, jako je například Google Cardboard, i prohlížet. „Můžete se rozhlížet, fotografii ve všech směrech prozkoumávat a dokonce i poslouchat zvuky, které se nahrály přesně ve chvíli, kdy jste fotografii pořizovali. K zachycení VR fotografie mějte zařízení ve vertikální poloze, stiskněte „record“ a otáčejte se, jako kdyby jste fotili panoramatickou fotku.“

Zmíněnou novinkou, která přišla do aplikace v obou operačních systémech, je možnost sdílení VR fotografických alb se svými přáteli. Nová funkce umožňuje vybrání několika fotografií, ze kterých se poté vytvoří odkaz. Ten je možné poslat přes email, zprávou nebo ho jednoduše zkopírovat a sdílet kamkoliv jinam. Na jeden z odkazů přímo od Googlu se můžete podívat přímo zde.

cardboard-camera-iphone

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.