Zavřít reklamu

Jízdní řády IDOS iconNecelé 3 týdny po vydání „prázdninové“ verze aplikace Jízdní řády IDOS pro Android je oficiálně k dispozici i update pro iOS. Hlavní novinkou, kterou nejaktuálnější verze přinásí, je především možnost volby rozhraní v angličtině. Tu najdete v Nastavení aplikace, kam se dostanete tak, že kliknete dole ve spodním menu na volbu Více, poté zvolíte zmíněné Nastavení a v něm úplně dole přepnete jazyk na angličtinu. V případě ale, že je váš iPhone nastavený na jiný jazyk, než je čeština, tak je rozhraní aplikace v angličtině automaticky.

„Tato funkce byla často žádaná nejen expaty, kteří našli v naší republice domov, nebo je na omezenou dobu přivedly pracovní povinnosti, ale ve velké míře i turisty a dopravci. Všem zahraničním návštěvníkům výrazně zjednoduší cestování po celé České republice,“ říká Tomáš Chlebničan ze společnosti CHAPS, která aplikaci vyvíjí a zajišťuje zpracování dat.

3 hlavní novinky:

  1. Možnost volby rozhraní v angličtině.
  2. Hledání spojení nejen z konkrétní zastávky, ale i z aktuální uživatelovy polohy.
    • Pokud uživatel zvolí v poli Odkud „Moje poloha“, aplikace vyhledá nejlepší spojení ze všech zastávek v jeho blízkosti. Výhodou tohoto řešení je i možnost si uložit do Oblíbených například relaci Moje poloha -> Hlavní nádraží. V okamžiku, kdy uživatel chce jet na Hlavní nádraží, zvolí tuto Oblíbenou relaci a aplikace mu vyhledá nejlepší spojení z blízkých zastávek. Funkce je dostupná pro všechny systémy MHD.
  1. Přímé využití kontaktů dopravce realizujícího spojení.
    • V Detailu spojení si uživatel zvolí dopravce a může mu rovnou napsat, zavolat či přejít na jeho webové stránky (záleží na míře informací, které dopravce o sobě zveřejňuje).

[appbox appstore simple id473503749]

IMG_0614
IMG_0169

Dnes nejčtenější

.