Zavřít reklamu

Apple money logo iconTřetí kvartál fiskálního roku pro Apple skončil v červnu a společnost by měla do 14 dnů ohlásit své ekonomické výsledky za toto období. Na tuto zprávu pak včera zareagovaly trhy a akcie společnost povyrostly téměř o dvě procenta. Nadcházející ekonomické výsledky zajímají mnoho lidí, jelikož se uvidí, zda-li Apple pokračuje v jakémsi útlumu, který meziročně zaznamenal v Q2 2016. Vzhledem k situaci na trhu mobilních telefonů ovšem nic nenaznačuje to, že by se měl současný stav nějak výrazněji měnit. Výsledky za Q3 2016 by měl Apple oznámit 26. července.

Cena akcií Apple je v současné době na hodnotě 98,79USD za akcii. Jedná se o skoro nejvyšší úroveň, na kterou se akcie po svém propadu na jaře dostaly. Hodnota akcií společnosti zažila pád pod 100 dolarů za kus poté, co Apple zveřejnil své ekonomické výsledky za 2. kvartál. Ten byl pro společnost poněkud negativní a na jeho základě se pak strhla až hysterická lavina událostí.

2Q 2016 byl pro společnost po opravdu hodně dlouhé době první kvartál, ve kterém společnost nezaznamenala meziroční zisk. Mnoho komentátorů hodnotilo situaci slovy, že „bublina Apple konečně splaskla“. Nic nenasvědčuje tomu, že by Q3 měl být v něčem jiný. Trh mobilních telefonů se velmi zpomalil, vývoj a různá revoluční řešení nepřichází v takovém rychlém sledu, jako tomu bylo dřív. Uživatelé méně nakupují, protože stávající modely většině lidí prostě stačí. Mnoho ekonomů a analytiků předpovídá, že Q3 by mohl být ještě o něco horší než Q2.

apple money

Otázkou pak také je, zda-li má iPhone 7 dostatečný potenciál na to, aby s tím něco udělal. Je třeba říct, že Apple rozhodně nesměřuje do záhuby. 99% společností by jejich ekonomické výsledky braly všemi deseti. Na poměry samotného Applu to je však posledních pár měsíců „bída“. iPhone 7 nemá přinést žádnou revoluční novinku (snad kromě faktu, že Apple spoustu lidí vytočí odstraněním 3,5mm konektoru), takže je velice pravděpodobné, že tato stagnace bude pokračovat až do příštího roku, kdy má konečně vyjít ten revoluční a jedinečný iPhone, který znovu nakopne kolo invence a vývoje kupředu. Zda-li to tak opravdu bude uvidíme sami. iPhone 7 bude představen za 2 měsíce. iPhone 8 pak rok po tom. Osobně jsem velmi zvědavý, na jaké hodnotě budou akcie společnosti rok ode dneška.

17559-15205-Screen-Shot-2016-07-14-at-44549-PM-l

Zdroj: Appleinsider

Dnes nejčtenější

.