Zavřít reklamu

macOS 10.12 Sierra icon

Apple na letošní červnové WWDC představil nové operační systémy, mezi které patří i desktopový operační systém macOS 10.12, jenž dostal jméno Sierra. Jednou z největších novinek systému je Siri, která dokáže odpovídat na téměř všechny naše otázky. Novinek ale bylo samozřejmě více a určitě je nutné zmínit funkci Auto Unlock, která dříve nefungovala úplně každému. Apple během včerejšího večera vydal druhou beta verzi operačního systému macOS 10.12 a funkci již zprovoznil každému uživateli, který má watchOS 3 a macOS Sierra.

Na internetu se tak začínají  objevovat první podrobnější informace o zmiňované nové funkci. Jak již bylo řečeno, budete muset mít macOS Sierra beta 2 a také nejnovější watchOS 3.

Je nutné mít na paměti, že Apple Watch musí být registrované na stejné Apple ID a zároveň musí být připojené na stejné Wi-Fi síti. Odemykání funguje opravdu skvěle a stačí pouze přijít s hodinkami na ruce a Mac se vám automaticky odemkne. Jak funkce funguje můžete vidět i na videu níže.

Jak funkci aktivovat? Nejprve se ujistěte, že máte na svých hodinkách nastavený bezpečností kód. Dále také musíte mít aktivované dvoufázově ověření pro své Apple ID. No a nakonec půjdete do Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí -> Povolit odemykání Macu přes Apple Watch. Zaškrtnete-li zmiňované políčko, zadáte heslo k Macu a je vše nastaveno.

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.