Zavřít reklamu

magic keyboard oled icon

Na začátku května se začaly objevovat informace, že by měl Apple představit MacBook Pro se speciálním OLED displejem, kterým by měly být nahrazeny funkční klávesy. Analytik Ming-Chi Kuo z KGI je přesvědčen, že OLED displej bude největší novinka nového MacBooku Pro. Aktuálně na klávesnici u MacBooku Pro nalezneme 12 funkčních kláves. Jednou z funkcí OLED displeje by mělo být přiřazení funkce k dané klávese, což znamená, že byste si mohli přednastavenou funkci změnit například na otevírání oblíbené aplikace nebo konkrétní složky.

Koncept OLED displeje u MacBooku Pro jsme již mohli vidět od designéra – Martina Hájka. Koncept vypadá opravdu výborně a já osobně doufám, že přesně takovou designovou podobu OLED panelu představí i samotný Apple.

Bylo by poměrně zajímavé, kdyby neměl OLED panel pouze MacBook Pro, ale například i Magic Keyboard. Magazín Curved.de ve spolupráci s Martinem Hájkem vytvořil koncept Magic Keyboard a tím ukázal, jak by vypadal nedávno představená klávesnice od Applu s chystaným OLED displejem namísto funkčních kláves

Magazín napsal: „Displej je dotykový a jeho prostředí by bylo maximálně přizpůsobitelné. OLED displej by se mohl měnit i podle spuštěné aplikace.“ Dotyková OLED plocha tedy zjednodušeně řečeno dokáže zobrazovat různé ikony.

Podle několika analytiků by se funkční klávesy měly u nového MacBooku Pro měnit, pokud by uživatel spustil například nějakou aplikaci. To by se hodilo například ve Photoshopu nebo ve Zprávách. V případě Photoshopu, by se klávesy ihned změnily na grafické nástroje. Stisknutím jedné klávesy byste tak mohli aktivovat gumu nebo lupu. Ve zprávách byste mohli jednoduše přepínat mezi různými oblíbenými kontakty nebo stisknutím jednoho tlačítka byste vytvořili novou zprávu. Osobně ale věřím, že se bude mít stisknutí „tlačítka“ nějakou hmatovou odezvu.

Magic Keyboard OLED concept FB
OLED-Magic-Keyboard-Curved-concept-003
OLED-Magic-Keyboard-Curved-concept-002
OLED-Magic-Keyboard-Curved-concept-007
OLED-Magic-Keyboard-Curved-concept-008

*Zdroj: iDownloadblog.com

Dnes nejčtenější

.