Zavřít reklamu

x-mini evolve icon

Já osobně dělím náhlavní sluchátka do dvou kategorií – větší, těžší s lepším zvukem a poté jsou tady také sluchátka lehká, luxusně vypadající, ale zvuk je poněkud horší. Musím říct, že jsem byl opravdu velice mile překvapen, když jsem rozbalil a následně zapnul sluchátka EVOLVE od singapurské společnosti X-mini. Sluchátka jsou lehká, velice pěkná, bezdrátová, ale v neposlední řadě mají také výborný zvuk, který by měl mít u sebe každý fanoušek všech hudebních stylů. Přesto ale nesou označení hybridní, proč? To se dozvíte v naší recenzi.

Unboxing

X-mini EVOLVE dorazila ve středně velkém balení, které je ale uzpůsobeno tak, že sluchátka mají své místo a vůbec se tak v balení nehýbou. Při převozu se nemůže stát, že se X-mini EVOLVE poškodí. Přední straně dominuje fotografie samotných sluchátek a oku pozorného uživatele neunikne nápis „Gold standard in portable sound“, což v překladu znamená „Zlatý standard v přenosném zvuku“. Na zadní straně nalezneme trojici fotografií X-mini EVOLVE pod kterými nalezneme ty nejzásadnější informace. Uvnitř balení je krom samotných sluchátek také kabel, který je zakončený 3,5mm jack konektorem. Na zmiňovaném kabelu nalezneme ovladač, pomocí kterého lze pozastavit nebo případně přeskočit aktuálně přehrávanou skladbu. Dále se v krabičce nachází USB kabel, pomocí kterého se sluchátka nabíjí. Nepřekvapí nás ani návod v našem rodném jazyce.

x-mini evolve 1

Design

X-mini EVOLVE jsou dostupná v černo-zlaté variantě, která se musí líbit naprosto každému. Asi si říkáte, že barva je pouze detail, ale černo-zlatá varianta je ta nejlepší možná kombinace a nedokážu si představit X-mini EVOLVE například v bílo-červené variantě. Sluchátka nabídnou kompletně uzavřenou konstrukci, kde kovový most je z dolní strany pokryt polstrováním, tudíž vás při nasazení na hlavu nikde neškrábou ani netlačí. Vaše ucho zároveň pohltí velice příjemný textilní polštářek.

Nejvýraznějším prvkem jsou na každém sluchátku zlaté „výstupky“, což jsou reproduktory. Jak jsem již v úvodu zmínil, sluchátka jsou hybridní tudíž mohou sloužit dokonce i jako reproduktor. Popravdě jsem myslel, že se jedná pouze o designový prvek, ale po zjištění, že se jedná o reproduktory, jsem se nestačil divit, že něco takového existuje, protože s něčím podobným jsem se ještě nikdy nesetkal. K samotným reproduktorům se ale ještě dostaneme.

x-mini evolve 3

Na levém sluchátku nalezneme naprosto všechny ovládací prvky, mezi které patří i přepínač režimu sluchátka–reproduktor. Dále zde pak nalezneme tři černá tlačítka. Pokud zmáčkneme tlačítko se symbolem „+“ tak se začne přehrávat další skladba. Pokud zmáčkneme tlačítko označené symbolem „-„, tak se spustí předchozí spuštěná skladba. Pokud ale symbol „+“ nebo „-“ stiskneme a následně podržíme, tak tím začneme snižovat/zvyšovat hlasitost aktuálně přehrávané skladby. Poslední tlačítko je označeno symbolem zapnutí a Bluetooth. Jedná se o multifunkční button, pomocí kterého lze zapnout sluchátka, pozastavit aktuálně přehrávanou skladbu či dvojím kliknutím vytočit poslední volané telefonní číslo. Funkcí má opravdu mnoho a všechny jsou popsané v přiloženém návodu.

Na spodní straně levého sluchátka dále nalezneme micro USB konektor, pomocí kterého se sluchátka nabíjí. X-mini EVOLVE využívají úspornou technologii Bluetooth 4.0, a tak na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 30 hodin. Dolní straně také dominuje 3,5mm konektor. Takovým posledním detailem je velice malá LED dioda, která nás informuje například o stavu spárování.

X-mini EVOLVE jsou doslova až po okraj nabitá technologiemi, a tak jsem byl velice překvapen, že jsou opravdu lehká. Při nošení vás nikde netlačí a v podstatě ani nevnímáte, že je na hlavě máte. Po nasazení si může majitel jednoduše polohu jednotlivého sluchátka/reproduktoru nastavit tak, aby opravdu perfektně seděla na každém uchu.

Zvuk

Teď přichází ta nejdůležitější část celé recenze, kterou je jednoznačně zvuk. Dnes bude část zvuk rozdělena do dvou kategorií – X-mini EVOLVE jako sluchátka a X-mini EVOLVE jako reproduktor.

Nejprve se podíváme na to, jak hrají X-mini EVOLVE pokud jsou přepnuta do režimu sluchátka. Poté, co jsem je spároval se svým iPhonem a nasadil je na uši, byl jsem docela mile překvapen. Jedná se určitě o jedny z těch levnějších sluchátek, které jsem měl možnost recenzovat a musím říct, že kvalitou někdy poráží i dražší konkurenty. Musím hlavně vyzdvihnout perfektní výšky. Když jsem poslouchal skladbu s výrazným vokálem, tak jsem měl opravdu husí kůži po celém těle. Skladbu jsem si vychutnal po vokálové stránce ještě více, než na reproduktorech za několik tisíc. Středy jsou jednoduše řečeno na normální úrovni – ani vás nepřekvapí, ale ani nejsou špatné. Mnoho čtenářů budou zajímat především basy – ty určitě vnímáte, ale nejsou tak výrazné, což má i svou výhodu. Většina dnešních sluchátek je totiž spíše přebassovaná. U X-mini EVOLVE to vidím tak, že zvuk je vyvážený, ale nejvíce dominantní jsou výšky.

x-mini evolve 5

Pokud posloucháte hudbu ve sluchátkovém režimu na maximální hlasitost, tak ji trochu uslyší i okolí, ale není to nic hrozného. Hudbu na nejvyšší úroveň podle mě bude poslouchat málo kdo, protože sluchátka dokáží hrát opravdu nahlas.

X-mini EVOLVE mají ve svém těle i mikrofon a pokud je máte spárovaná pomocí Bluetooth, můžete přes ně i telefonovat. Celková kvalita mikrofonu je průměrná. U volání nebyla špatná, ale z iPhonu je vaše mluvené slovo slyšet určitě lépe. Přesto ale X-mini EVOLVE na nějaké kratší hovory určitě využijete.

Nyní se pojďme mrknout na zvuk v případě, že X-mini EVOLVE přepnuta do režimu reproduktor. Dle mého, čistě subjektivního názoru je reproduktor uvnitř těla sluchátek jakýsi nadstandard, nikoliv nutnost. Popravdě řečeno, reproduktory hrají opravdu nahlas a bez problému ozvučí místnost. Výšky i středy jsou na docela pěkné úrovni, co ale naprosto reproduktorům a sluchátkách chybí, jsou basy. Ty jsou opravdu minimální, a tak vidím režim reproduktor jako jakousi přidanou hodnotu, když jste někde s přáteli a telefon vám nezvládne hrát pořádně nahlas, tak použijete reproduktory na X-mini EVOLVE. Jak již bylo řečeno, reproduktory na každém sluchátku vypadají designově opravdu skvěle a na první pohled ani není poznat že se jedná o nějaké reproduktory vůbec jedná.

Resumé

X-mini EVOLVE mě ohromila především díky svému černo-zlatému designu. Každého potěší ve sluchátkovém režimu opravdu skvělý zvuk, který má neuvěřitelně znějící výšky. Kvalita zvuku v případě režimu reproduktor až tak dobrá není, ale vyvažuje to jejich poměrně slušná hlasitost, což může být pro někoho velká výhoda. Inženýři z X-mini od nás získávají za režim sluchátka skutečně jedničku s hvězdičkou, ale na reproduktorech je dle mého názoru ještě co vylepšovat. Výhodou je bezdrátová technologie Bluetooth 4.0, díky které můžete přehrávat bezdrátově oblíbenou hudbu až 30 hodin. Hledáte-li skvělá sluchátka za skvělou cenu a s perfektním zvukem a povedeným designem, tak zakoupením X-mini EVOLVE určitě nešlápnete vedle.

x-mini evolve 4

Související články

Dnes nejčtenější

.