Zavřít reklamu

pokemon

Společnost Pokémon Company nedávno zveřejnila informace o hře Pokémon GO, které dnes upřesnila při příležitosti vydání beta verze ve Spojených státech.  Jedná se o hru založenou na lokalizaci a umístění hráče, což je díky smartphonům umožněno. Novinku bude možno hrát kdekoliv na světě. Funguje na principu hledání Pokémonu ve vašem okolí, se kterými následně můžete bojovat a vyměňovat je s ostnatými hráči. Znamená to tedy, že budete opravdu muset chodit a hledat Pokémony v přírodě nebo ve městě, protože za hrou Pokémon Go jsou tvůrci oblíbené hry Ingress.

Společnost a následně i uživatelé nás zásobují novinkami přímo z beta verze. Každý uživatel, který se ve hře zaregistruje bude vyzván, aby se připojil do jednoho ze tří týmu a tak se zapojil do bojů s ostatními týmy. V zahraničí dokonce budou uživatelé soutěžit na takzvaných PokeStops.

Boje jsou hlavní myšlenkou Pokémonů a Pokémon GO se myšlenky drží. Hráči mohou bojovat pomocí Pokémonů, které se snaží chytit v přírodě. Pokud uživatel bude chtít bojovat s jiným uživatelem, bude uhýbat jeho „střelám“ posouváním prstu vpravo a vlevo. Na určených místech budou i speciální tělocvičny, které bude vždy bránit jeden tým. Pokud tým ztratí kontrolu nad tělocvičnou, tak tým, který převzal kontrolu dostane vylepšení svých Pokémonů,“ sdělilo vývojářské studio.

Hra Pokémon Go bude údajně volně ke stažení ještě tento rok. V aplikaci budou také in-app nákupy, pomocí kterých si uživatel bude kupovat PokéCoins. Žádný konkrétní datum vydání přesto nebyl stanoven. Uživatelé, kteří chtějí hru testovat, se mohou přihlásit na webových stránkách Niantic Labs, bohužel testování zatím není dostupné v České republice.

Tradiční konzolové hry se začínají opět stávat hitem. Společnost Nintendo nedávno vydala hru Miitomo, což je jedna ze sociálních her, ve které mohou hráči vytvářet a následně upravovat vlastní avatary, pomocí kterých komunikují s ostatními hráči po celém světě. Hlavní zajímavostí Miitomo je, že můžete ve hře získávat body, které potom vyměníte za slevy na konzole a hry. Dnes zároveň i společnost Sony oznámila, že plánuje vydat hry pro mobilní telefony.

*Zdroj: Macrumors.com

Dnes nejčtenější

.