Zavřít reklamu

Retina MacBook 2015 black iconPlánujete nákup nového super přenosného notebooku od Applu, ale nevíte co vybrat? Líbí se vám kompaktní rozměry, nízká hmotnost a elegance nového Retina MacBooku? Ale zároveň na druhou stranu máte obavy, že oproti MacBooku Air bude málo výkonný, a s omezenou konektivitou? A v neposlední řadě nechcete čekat na to, zda-li Apple přijde s novou modelovou řadou, která by Air nahradila? Pokud jste na všechny otázky odpověděli „ano“, máme tu pro vás jedno videosrovnání, které si připravil server Appleinsider. 

Nový Retina MacBook se prodává zhruba měsíc, zatímco současná generace MacBooku Air je tu s námi již dlouhý rok a půl, a co se týče hardwarové výbavy, je to na ní znát. Zatímco nový Retina MacBook disponuje nejnovějším procesorem Intel Skylake, v Airu je čip z předchozí generace Broadwell, ale zase je o něco výkonnější. 13″ Air dostal minulý měsíc do základní výbavy 8GB RAM, tudíž stejnou kapacitu jakou má RMB. Rozdíl mezi rychlostmi jednotlivých DDR3 modulů je z výkonnostního hlediska neznatelný.

Novější Retina MacBook je menší, lehčí, skladnější a obecně lépe přenosný ultrabook. Je to ale vykoupeno klávesnicí, která nemusí sednout každému, a především pouze jedním USB-C portem. Air je o 1″ v úhlopříčce větší a celkově mohutnější a těžší (váhový rozdíl je 920g proti 1340g). Narozdíl od RMB disponuje ovšem několika porty (2x USB 3, MagSafe, SD čtečka a Thunderbolt).

Naopak RMB má oproti svému staršímu sourozenci naprosto báječný displej. Věk je na displeji Airu poměrně znát a rozlišení 1440×900 je v dnešní době na 13″ notebooku již chybý průměr. RMB nabízí na své 12″ úhlopříčce rozlišení 2304×1440, a jeho displej je jedním slovem dechberoucí. Kalibrace barev a IPS panel dělají své.

Jednotlivých rozdílů je pak ještě daleko víc. Od kapacity/výdrže baterií, přes rozdílné klávesnice, trackpad/touchpad, přední kamery a tak dále. A protože video má daleko větší vypovídající hodnotu, podívejte se na něj níže. Redaktoři z Appleinsider dali dohromady všechny důležité rozdíly a nacpali je do krátkého srovnávacího videa.

Zdroj: Appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.