Zavřít reklamu

filter-for-photos-icon

Ať už dáváme své fotografie na sociální Instagram, nebo jednoduše chceme své fotky vylepšit, tak většina z nás přidá na fotografii nějaký filtr. Aplikace Fotky, která je součástí systému OS X nabízí osm předinstalovaných filtrů. Vývojářské studio Macphun dnes uvolnil skvělou aplikaci, která vám přidá dalších 30 filtrů úplně zdarma. Aplikace Filters for Photos je nativně integrována do aplikace Fotky, ale lze ji spustit i samostatně.

V základním nastavení vám aplikace přidá dalších 15 filtrů, které jsou zdarma. Pokud se zaregistrujete do e-mailového newsletteru, tak vám vývojáři odemknou dalších 15 skvělých filtrů. Zmiňované filtry lze poté aplikovat jedním kliknutím. Určitě si říkáte, že podobných aplikací je na Mac stovky, ale tohle je jedna z mála, která spolupracuje přímo s aplikací Fotky od Applu.

V samotné aplikaci lze zvolit pouze část fotografie, na kterou bude filtr aplikován, což je vnímáno jako velice pěkná funkce. Jak celou aplikaci nastavit a propojit s aplikací Fotky?

Nejprve stáhneme aplikaci Filters for Photos zdarma z oficiálních stránek. Poté přesuneme aplikaci do složky „Aplikace„. Pokud nemůžeme složku najít, otevřeme Finder a stiskneme klávesy CMD + Shift + G a vložíme tuto cestu „/Applications„. Pak stačí aplikaci spustit a chcete-li, můžete odebírat newsletter, který vám přidá dalších zmiňovaných 15 filtrů. Poté otevřeme jakoukoliv fotografii v aplikaci Fotky a v pravém horním rohu klikneme na Upravit. Pak klikneme na možnost Rozšíření a zvolíme další možnost Více. Z otevřeného seznamu vybereme aplikaci Filters for Photos. Pokud okno se seznamem zavřeme, můžeme opět kliknout na rozšíření a ukáže se možnost, Filters for Photos na kterou klikneme. Poté již můžeme jednoduše jedním kliknutím aplikovat filtry.

filter-photos

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.