Zavřít reklamu

MacBook 2016 iconNový Retina MacBook 2016 je již týden v prodeji a už se dostal k mnoha novým zákazníkům. Stejně tak ho prověřily i světové weby zabývající se technikou. Jak si nový, respektive spíše aktualizovaný, model vede napříč světovými recenzemi? Obecně je velmi kladně přijata rychlost systému, díky novým SSD diskům, naopak je stále kritizována přítomnost pouze jednoho portu a v dnešní době již extrémně žalostná 480p FaceTime kamera. Pokud vás nebaví text, na konci článku najdete také krátkou video recenzi.

Aktualizace Retina MacBooku pro letošní rok přinesla kromě rychlejšího SSD také nejnovější procesory Intelu architektury Skylake, rychlejší integrovaný grafický adaptér, delší výdrž baterie, novou barevnou variantu Rose Gold a mírně zvýšenou kapacitu baterií. Nezměnil se naopak design, a „nový“ Retina MacBook si tak zachoval stejné proporce, jako loňský model. Včetně pouze dvou portů. Jedním z nich je klasický kombinovaný port na 3,5mm jack pro sluchátka s mikrofonem, druhým je USB-C port, který je na vše ostatní s tím, že rozsah jeho využití závisí na vaší peněžence (a počtu různých konektorů a redukcí, za které jste schopní utratit peníze).

MacBook 2016 Rose Gold

Dana Wollman z Engadgetu si pochvaluje zvýšenou výdrž baterie a vyšší výkon grafického adaptéru. Dále uvádí, že zrychlení systému je oproti minulé generaci znatelné a že lví podíl na tom mají nové SSD disky, které disponují daleko rychlejším čtením/zápisem, než řešení z minulého roku. Engadget recenzi najdete zde.

Populární web Arstechnica se zaměřoval především na svou širokou škálu všelijakých výkonnostních benchmarků. Autor se vyjádřil, že Ti kterým se nelíbil loňský model si pro ten letošní pravděpodobně také nepoběží, vzhledem k stejným neduhům (kamera, jeden port), ale Ti co se o minulý model zajímali ale nekoupili, mají důvod k úvahám. Recenze na Arstechnica najdete zde.

12 palcovy - macbook retina -fb

Laptop Mag ohodnotil letošní verzi jako povedený upgrade oproti předchůdci. I přes to že hlavní nedostatky z loňského roku stále zůstávají aktuální. Zejména absence alespoň druhého portu a v dnešní době již velmi archaická přední kamera. Recenze z webu Laptop Mag zde.

Další anglické recenze můžete najít na těchto odkazech – The Verge, CNET, Mashable a TIME. V neposlední řadě se také můžete podívat na krátkou videorecenzi z Youtube kanálu MKBHD (Marques Brownlee), který patří mezi to nejlepší, co se na Youtube ohledně techniky, audia a telefonů nachází.

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.