Zavřít reklamu

broken iPhone iconKomerční sdělení: Určite ste sa mnohí z vás stretli s tým, že Váš iPhone nezvládol priamy kontakt so zemou. S malou dušičkou dvíhate iPhone, otočíte ho a vychrli vám z úst niekoľko nepekných slov. Čo teraz urobiť? Existuje viacero možností ako opraviť poškodený iPhone a my vám skúsime poradiť. Samozrejme že sa rozsah poškodenia môže líšiť, ale drvivou väčšinou si to odnesie dotykové sklo.

 

Výmena predného panela
To je podľa nás najekonomickejšie riešenie. Pretože pokiaľ navštívite ten správny servis dostanete originálny náhradný diel, ktorého jednotlivé časti sú lepené fabricky. Žiadna špina pod sklom, alebo fľaky na displeji. Predný panel ako celok tvorí LCD displej, sklíčko, rámik  a viacero vrstiev špeciálnych spojovacích materiálov (ako rozoznať kvalitný diel si povieme v ďalšom článku). Samotná výmena trvá len niekoľko desiatok minút. Technik skontroluje funkčnosť zariadenia a vy odchádzate spokojný s iPhonom, ktorý bude naďalej plnohodnotný. Jedným s takýchto servisov je napríklad PCexpres.

Výmena samotného skla
Je to najlacnejšie možné riešenie, ktoré však má množstvo nevýhod. Keďže samotná výmena je veľmi náročná, bude problém nájsť technika, alebo servis ktorý by sa do takejto opravy pustil. Je takmer iste, že pri odliepaní skla a čistení displeja sa poškodí LCD panel, alebo poškriabe polarizačná fólia. To znamená, že budete vidieť na displeji fľaky, škrabance, alebo zvyšky pôvodného lepidla. Na lepenie sa štandardne používa UV lepidlo, pri jeho aplikácii môže vzniknúť medzera, alebo nedokonalosť, čo časom spôsobí usádzanie prachu medzi sklíčkom a LCD panelom. Taktiež je veľká pravdepodobnosť, že pri použití neoriginálneho dielu nebude správne fungovať touch screen (zle reakcie na dotyk).  Takže v konečnom dôsledku bude váš iPhone pôsobiť ako lacná čínska kópia.

vymena samotneho skla
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Výmena iPhonu kus za kus
Odborníci tento proces nazývajú tiež výmena SWAP jednotky. Kde navštívite priamo autorizovaného predajcu, ktorý vám vymení rozbitý iPhone za čisto nový kus. Znie to celkom pekne, ale určite môžete počítať s tým že ste bez mobilu minimálne 2 týždne a suma ktorú zaplatíte vás tiež asi nepoteší (odhadom 60-70% plnej ceny nového zariadenia). Pokiaľ peniaze pre vás nehrajú rolu, je tu ešte jedna obrovská nevýhoda a tou je strata všetkých údajov.

iphone-6 new
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Tak pre aký spôsob riešenia by ste sa rozhodli vy?

Související články

Dnes nejčtenější