Zavřít reklamu

iPhone SE icon 7

Minulý týden se na území několika státu začal prodávat nový iPhone SE, který je svým vzhledem totožný s iPhonem 5s. Uvnitř se nachází procesor A9 a koprocesor M9. Vylepšen byl zadní fotoaparát, který má nově 12 megapixelů a dokáže natáčet ve 4K. iPhone SE se prodává ve čtyřech barevných variantách: Gold, Rose Gold, Silver a Space Gray. Je logické, že Apple vložil do nejnovějšího telefonu také zmiňovaný nejnovější procesor A9. Na konferenci nám však Apple jednu věc podle mého neúmyslně zatajil – podle benchamrků které se objevují na internetu má nový iPhone 2 GB paměti RAM. Jaký je opravdový rychlostní rozdíl v každodenním používání prohlížeče Safari na iPhonu 5s a iPhonu SE (Special Edition)?

Magazín 9to5mac.com napsal, že v testu požíval pro srovnání pouze prohlížeč Safari, který je jednou z nejvíce používaných aplikací a zároveň využívá nejvíce paměti RAM. Ještě než se podíváme na samotné video, musíme si říct jak je na tom s hardwarem iPhone 5s z roku 2013. iPhone 5s pohání procesor A7 s taktovací frekvencí 1.30 GHz, zároveň uvnitř telefonu nalezneme 1 GB paměti RAM.

iphone-5s-vs-iphone-se1 (1)
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak můžete na videu níže vidět, přidání dalšího gigabajtu dělá z iPhonu SE ještě rychlejší přístroj, co se prohlížení webových stránek týče. iPhone totiž uchovává jednotlivé panely stránek ve své paměti RAM, což znamená, že v případě iPhonu SE zůstane otevřených stránek na několika panelech ještě více. Přesto je jasné, že by i opětovné načítání spuštěných aplikací mělo být díky paměti RAM o několik desetin sekund rychlejší. Na celý test se můžete podívat níže.

iPhone SE back FB 3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější