Zavřít reklamu

Apple campus 2Na YouTube se objevilo nové video které dokumentuje, jak obrovský stavební kolos Apple Campus 2 zdárně postupuje směrem k dokončení. Aktuální video ze začátku dubna si můžete prohlédnout pod článkem, nyní i v parádním 4K rozlišení.

Megalomanský stavební projekt ve tvaru UFO se pomalu blíží svému dokončení, které je naplánováno na období přelomu roku 2016 a 2017. Celkové náklady na vybudování tohoto multifunkčního areálu, rozkládajícího se na více než 70 hektarech, se odhadují na více než 5 miliard dolarů.

V současné době je možné vidět, jak postupuje práce na dokončování jednotlivých budov, dále jak probíhá instalace obrovských solárních a skleněných panelů. V jedné části budovy se bude dokonce nacházet největší jednolitý kus zahnutého skla, který byl kdy vyrobený. Finální projekt má být co možná nejvíce energeticky soběstačný, tudíž se využití solární energie plánuje ve velkém.

V areálu se také nachází obrovské fitness centrum pro zaměstnance, rozkládající se na téměř 1000m², a více než 11 000 parkovacích míst ve speciálních víceúrovňových garážích. Ve videu je možné shlédnout i aktuální stav dokončení obrovského auditoria, které bude v budoucnu sloužit pro konání všech Apple eventů, ať už se jedná o Keynote nebo jiné konference a prezentace.

*Zdroj: The Verge

Dnes nejčtenější

.