Zavřít reklamu

iPhone 7Podle uznávaného analytika Ming-chi Kuo ze společnosti KGI, jehož informace se v minulosti většinou ukázaly jako pravdivé, plánuje Apple na rok 2017 zásadní revizi iPhonu. Společnost by měla přijít se zcela novým 5,8″ modelem s AMOLED displejem a celý telefon by mělo chránit zakřivené skleněné pouzdro.

Mělo by se jednat o podobné sklo, které Apple používal u iPhone 4/4s, ovšem s tím, že jej tentokrát posune společnost do další úrovně a kromě toho že bude zakřivené a obklopí telefon od okraje k okraji, bude také odolnější než u iPhone 4/4s.

Podle Ming-Chi Kua by se tak Applu mohlo podařit vytvořit skleněný Unibody iPhone. Jen pro zajímavost dodám, že letos v Basileji představila společnost Hublot hodinky, které mají pouzdro vytvořeno kompletně ze safírového sklíčka. To znamená, že technologie na výrobu již jsou k dispozici a může je využít pochopitelně také Apple.

Novinka by měla sice nabídnout 5,8″ displej, ovšem vzhledem k zaoblenému designu bude telefon působit menším dojmem než současný 5,5″ iPhone 6s Plus. Podle Ming-Chi Kua se dočkáme také bezdrátového nabíjení a další biometrické ochrany, tentokrát pomocí rozeznání obličeje nebo duhovky.

iphone_concept

Kuo má dva scénáře pro příští rok které počítají s dostupností, ale také nedostupností AMOLED displejů. Pokud bude AMOLED displejů dostatek, pak společnost bude skutečně vyrábět 4,7″ a 5,8″ iPhony s AMOLED displejem. Pokud však nedokáže nabídka uspokojit poptávku Applu, pak bude výroba pokračovat u 4,7″ a 5,5″ telefonů s tím, že 5,8″ prémiový model by se měl dočkat zahájení výroby a také prodeje v předvánočním období a měl by doplnit řadu telefonů společnosti Apple.

Apple by měl sice podle toho jak postupoval v minulých letech uvést zásadní novinky již v letošním roce, ovšem zatím vše naznačuje, že se nedočkáme příliš razantní změny a zachová se nejen design předchozích modelů, ale také se nesetkáme se žádnými technologickými novinkami. Apple zkrátka čeká až budou výrobci schopni dodávat požadované technologie v dostatečném množství a to se stane až během příštího roku, tvrdí Ming-Chi Kuo a znovu připomínáme, že tento muž se většinou neplete.

*Zdroj: macrumors.com

Dnes nejčtenější

.