Zavřít reklamu

Oculus riftPokud jste v poslední době slyšeli Tima Cooka mluvit o virtuální realitě, nemusíte si myslet, že Apple plánuje skočit do virtuální reality v nějaké dohledné době. Stejně jako u mnoha rozhodnutí o uvedení svých produktů na trh, Apple by mohl hrát na jistotu a uvést něco podobného, co navrhl Oculus, Sony nebo HTC. To znamená, že Apple má záludný způsob, který by jej dostal do virtuální reality, aniž by vydal nový produkt a všechno to má co do činění s iPhonem.

Analytik Gene Munster z investiční firmy Piper Jaffray, věřil několik let, že Apple vytvoří vlastní HDTV, nyní říká, že Apple bude skutečně zahrnovat virtuální a rozšířenou realitu do svých plánů, ale ze začátku to budou dělat s pomocí strategického partnerství.

Společnost nebude vyrábět vlastní zařízení jako Samsung vyrábí Gear VR, ale mohla by spolupracovat s výrobcem, který by jim dovolil, aby iPhone mohl pohánět jejich VR zařízení.

Analytik se domnívá, že Apple rozšíří certifikaci příslušenství “Made for iPhone”, které bude zahrnovat zařízení pro virtuální realitu v příštích dvou letech. I bez oficiální podpory Applu se očekává, že tito výrobci vypustí VR zařízení pro iPhone tento rok na podzim.

“I když je příliš brzy na to říct, co přechod na VR/MR, bude znamenat pro model Applu, jsme přesvědčeni, že Apple bude významným hráčem při vytváření dalšího počítačového paradigmatu,” napsal Munster.

iphone-vr-headset

*Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.