Zavřít reklamu

OS X El Capitan logo iconPo boku iOS 9.3 vydal nyní Apple také OS X 10.11.4 El Capitan pro všechny uživatele. Nová verze desktopového operačního systému sice neobsahuje tolik novinek, jako zmíněný mobilní systém, ale i tak jde o poměrně důležitou aktualizaci. Kromě oprav několika chyb, zlepšení stability a zrychlení systému se totiž OS X 10.11.4 může pochlubit možností uzamknout poznámky pomocí kódu stejně, jako v iOS 9.3. Nově nechybí ani podpora Live Photos, které lze nyní přehrávat a sdílet přes iMessage nebo možnost importovat do Poznámek soubory z Evernote.

Novinky v OS X 10.11.4

Live Photos, neboli živé fotografie, si tak může díky OS X 10.11.4 prohlédnout i uživatel, který nemá iPhone 6s nebo 6s Plus. Pokud mu totiž z nového iPhonu pošlete přes iMessage Live Photos, může si jí přehrát na jakémkoli Macu s nejnovějším OS X. Pokud si ale bude chtít živou fotografii uložit do počítače, promění se ve statickou fotografii. Přímo z iMessage lze ale Live Photos sdílet například na Facebook nebo Tumbrl, které je již nějakou dobu podporují a kde si je budou moci přehrát i vaši přátelé, kteří nový systém nebo iPhone nemají.

Druhou novinkou je již zmíněná možnost uzamknout si poznámky. Stačí otevřít aplikaci Poznámky, označit poznámku, kterou chcete uzamknout a zvolit v horním menu Soubor –> Chránit poznámku heslem. Zvolte si heslo, ověřte a můžete zadat i nápovědu. Nezapomeňte, že poznámky chráněné heslem se nebudou zobrazovat na starších systémech, tudíž pokud máte jiný Mac nebo iOS zařízení se starším systémem, než je OS X 10.11.4 respektive iOS 9.3, tak na něm uzamčené poznámky vůbec neuvidíte.

Poslední známou novinkou je možnost importovat poznámky z Evernote a dalších podobných aplikací přímo do aplikace Poznámky od Applu. Pokud chcete import poznámek vyzkoušet, pak stačí, abyste nejprve exportovali poznámky z Evernote například na Plochu a poté je v aplikaci Poznámky importovali přes Soubor –> Importovat poznámky. Do samostatné kategorie se převedou všechny vybrané poznámky, včetně stylů písma, nadpisů, obrázků atd. Stejně tak můžete importovat i textové soubory.

Jak aktualizovat

OS X 10.11.4 El Capitan si stáhnete tak, že na svém Macu spustíte aplikaci Mac App Store, nahoře kliknete na záložku Aktualizace a zvolíte u nového systému Aktualizovat. Pokud se vám aktualizace v Mac App Store neukazuje, klikněte buďto na Aktualizovat vše nebo postupujte podle návodu, na který najdete odkaz níže.

Changelog

The OS X El Capitan 10.11.4 update improves the stability, compatibility, and security of your Mac.

This update:

• Adds the ability to passcode-protect notes containing personal data in Notes
• Adds the ability to sort notes alphabetically, by date created, or date modified in Notes
• Adds the ability to import Evernote files into Notes
• Adds support for sharing Live Photos between iOS and OS X via AirDrop and Messages
• Addresses an issue that may cause RAW images to open slowly in Photos
• Adds the ability for iBooks to store PDFs in iCloud, making them available across all your devices
• Fixes an issue that prevented loading Twitter t.co links in Safari
• Prevents JavaScript dialogs from blocking access to other webpages in Safari
• Fixes an issue that prevented the VIPs mailbox from working with Gmail accounts
• Fixes an issue that caused USB audio devices to disconnect
• Improves the compatibility and reliability of Apple USB-C Multiport Adapters

OS X 10

Související články

Dnes nejčtenější

.