Zavřít reklamu

iPad Air 2 iconJiž za pár dní to vypukne. Již za pár dní se dozvíme, co si na nás Tim Cook a spol. za poslední dobu připravili. Event by to měl být velkolepý, očekává se, že se představí nový, levnější iPhone SE a také nová generace iPadu. Osobně se na tento produkt těším nejvíce, jelikož svůj momentální iPad Air 2 z ruky nedám prakticky každý den s tím, že ho používám na nejrůznější úkoly. Je to pro mě tedy nepostradatelná pomůcka. I když mi tento model slouží velmi dobře, je samozřejmé, že nová generace přinese spoustu vylepšení a řadu nových funkcí, což mě možná zláká, abych si nový model pořídil. Pro zkrácení času před eventem se ale teď pojďme podívat na seznam věcí, které si od nového 9,7″ iPadu Pro přejeme.

1. Lepší výkon + fotoaparát + displej
Každá generace jakéhokoli Apple produktu (s výjimkou iPadu Mini 3 – to byl upřímně propadák) přichází s lepším výkonem, fotoaparátem a často i displejem. Ne, že by iPad Air 2, co se týče výkonu zaostával, ale přeci jenom je potřeba hardware upgradovat, aby iPad nezaspal za konkurencí. Samozřejmostí by tak měl být výkonnější čip (A9X) a pevně doufám, že i 4 GB RAM, kterou disponuje iPad Pro. Nedivil bych se ale, kdyby 9,7″ iPad Pro stejně jako Air 2 spoléhal na 2 GB RAM. Přeci jenom, jak je u Applu známo, to tato firma z Cupertina s pamětí RAM u svých modelů nijak nepřehání (iPhone 6 a 6 Plus mají oba pouze 1 GB RAM).

Dále by se mělo dostat i na lepší fotoaparát, tentokrát i s LED bleskem na zadní straně tabletu. Otázkou je, jakou optiku Apple použije. U displeje si osobně myslím, že k upgradu nedojde, ale pevně věřím, že se mýlím a že mě Apple překvapí. Nevím totiž, jestli je možné, že by se Applu nějak podařilo vzít 4K displej z iPadu Pro a vtěsnat ho do menšího těla 9,7″ iPadu Pro. Šlo by ale o parádní záležitost a jednu z nejdůležitějších funkcí, kterou by Apple uživatele nadchl a kterou by šlo skvěle propagovat.

2. Integrace Apple Pencil + magnet
Přidat novému iPadu podporu Apple Pencil by podle mého měla být samozřejmost. Osobně se mi Apple Pencil velmi líbí a dokonce jsem kvůli ní uvažoval nad koupí iPadu Pro, který ale má úhlopříčku tak obrovskou, že by mě to v mnoha případech spíše limitovalo. Právě to by měl být důvod, proč by se i menší brácha měl dočkat, což by tomuto modelu otevřelo spoustu nových možností a což by přilákalo uživatele. Ač je Apple Pencil opravdu výborný, ale velmi drahý produkt, tak má oproti konkurenci jednu hlavní nevýhodu – k tělu iPadu Pro nejde nijak mechanicky či magneticky připoutat. Surface od Microsoftu to umí perfektně. Je to škoda, uživatel tak musí na Apple Pencil neustále dávat obrovský pozor. Nemyslím si, že se této funkce u této generace dočkáme, ale v budoucích verzích by tato funkce chybět neměla.

3. Integrace 3D Touch + Smart Connector
Další věc, které se nejspíš nedočkáme, což je ale podle mého názoru poměrně nepochopitelné a což je hlavně velká škoda, je integrace 3D Touch technologie. 3D Touch totiž nefiguruje ani u iPadu Pro, a tak je víceméně jasné, že se ani nový iPad nebude moci touto technologií pochlubit. Nevím, jestli se Applu nedaří tuto funkci jednoduše připravit tak, aby perfektně fungovala, anebo jestli jde o nějakou taktiku, která by měla v plánu přidat 3D Touch tabletům až v příštích letech. Je ale smutné, že ty nejnovější a nejdražší iOS produkty nemají vše, co Apple může nabídnout, hlavně proto, že víme, jak moc je 3D Touch praktická a návyková pomůcka, která otevírá svět nových možností. Integrace Smart Connector, portu, který umožní připojit k tabletu klávesnici a jiné příslušenství, by neměla za žádných okolností chybět, což naznačuje spousta uniklých informací. Mohli bychom se tak dočkat i Smart Case Keyboard, který Apple prodává jako příslušenství k iPadu Pro.

iPad-Air-3-case2-780x586

4. Nové a výkonnější reproduktory
Podle veškerých úniků a nákresů přicházejícího 9,7palcového iPadu Pro by integrace čtveřice hlasitých reproduktorů neměla u tohoto modelu v žádném případě chybět. Mělo by jít o stejné reproduktory, které Apple použil u většího iPadu Pro a které si uživatelé velmi oblíbili. Doufám, že jde o nový trend, který Apple nastaví i u iPhonu 7, kde bychom se mohli dočkat dvou hlasitých reproduktorů na přední straně telefonu, což by dramaticky zlepšilo zvukový výstup jak při přehrávání muziky, tak při hraní her.

5. Hodnotnější baterie
Rád vzpomínám na dny, kdy jsem používal třetí generaci iPadu 3 (ta první s Retina displejem) a kdy jsem se o výdrž baterii nemusel absolutně starat, jelikož jsem ho musel nabíjet jen 2x týdně… To se s iPadem Air 2 změnilo. Apple se rozhodl tak, jak to dělá u iPhonů už několik let, obětovat tenkost přístroje za výdrž baterie. Sice je úžasné, jak je Air 2 lehký a tenký, s výdrží baterie už to tak slavné ale není. Doufejme tak, že se Apple na tuto oblast zaměřil.

6. Nový design + Rose Gold varianta
Pokud se dostane na výše zmíněné funkce tak je jasné, že Apple bude muset změnit celý design tabletu. Air 2 je nádherný přístroj a design budoucí generace jistě bude velmi podobný. Možná se dočkáme ztenčení okrajů displeje, což je změna, která by se měla objevit i u iPhonu 7. Přidání Rose Gold varianty i k tabletům od Applu by jistě byl příjemný bonus, který by mohl přilákat nové zákazníky.

7. Software
Na představení nového iOS se rozhodně nedostane, ale i tak se k softwaru vyjádřím. V současné verzi Apple konečně začal podporovat multitasking, který dokáže obrazovku rozdělit na dvě části. Jak jsem již psal v nedávném článku, hodně vývojářů tuto funkci ignoruje. Uvítal bych, kdyby Apple podporu multitaskingu začal od vývojářů vyžadovat, což by mělo pozitivní dopad na všechny uživatele.

iPad Air 3 9,7 inch iPad Pro

Související články

Dnes nejčtenější

.