Zavřít reklamu

Galaxy S7 vs iPhone 6sÚniky, které předcházely vydání Galaxy S7, odhalily, že telefon nabídne 2 různé procesory v závislosti na zemi, kde se bude prodávat. První procesor je Exynos 8890 a druhý je Qualcomm Snapdragon 820. Galaxy S7 by měl mít dva vysoce high-end procesory, které se ještě neobjevily na žádném Android zařízení. Nicméně tyto parametry naznačují, že jak Samsung tak Qualcomm nepřekonají největšího rivala a to procesor A9 od Applu.

Mezitím Galaxy S7 je venku, což znamená, že máme k dispozici oficiální měření obou procesorů Exynos 8890 a Qualcomm Snapdragon 820. Jak můžete vidět na obrázku níže, Snapdragon 820 je nejvýkonnější procesor na bloku, ale jen stěží překoná půl roku starý Apple A9. Exynos 8890 je na třetím místě, ale za Applem zaostává jen o kousek.

Tato trojice procesorů, nechává zbytek procesorů daleko pozadu. Takže pokud chcete výkonný smartphone tento rok, vyberte si ten, který má jeden z výše uvedených procesorů.

galaxy-s7-vs-iphone-6s-antutu-cpu-performance

Tento rok se můžeme těšit na nový procesor Apple A10, který bude v nových iPhonech a iPadech a překoná svého předchůdce A9. Koneckonců, když se podíváte na tabulku výše, uvidíte, že A9 procesor téměř zdvojnásobuje výkon A8 procesoru. To ovšem neznamená, že A10 poskytne dvojnásobný výkon oproti A9.

Druhá tabulka ukazuje výkon GPU podle AnTuTu. To je místo, kde Snapdragon 820 se zdá být jasným vítězem ve srovnání se všemi ostatními. Výrazně převyšuje A9 a Exynos 8890.

galaxy-s7-vs-iphone-6s-antutu-gpu-performance

Ve videu níže můžete vidět reálný test rychlosti iPhonu 6S Plus a Samsungu Galaxy S7 Edge. Na začátku se autor zaměřil na rychlost čtení otisků prstů, ve kterém byl o něco málo lepší iPhone.

Dále autor testoval rychlost prohlížečů. O něco rychlejší byl Samsung, ale při otevření článku na webu BBC iPhone jako první dokončil načítání. Dále testoval rychlost načteni několika her. Všechny hry se načetly dříve na iPhonu než na Samsungu, i přesto, že Samsung nabízí 4x víc jader procesoru a 2x více RAM paměti. Z toho plyne, že nerozhoduje kolik jader má procesor ani kolik má paměti. Jde o celkovou spolupráci softwaru a hardwaru, což Apple zvládá stále na jedničku.

Galaxy S7 versus iPhone 6s FB

*Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.