Zavřít reklamu

Huawei MateBook iconVeletrh MWC 2016 právě začal a jako první se se svými novinkami chlubí také čínský Huawei. Ten se totiž počínaje dneškem rozhodl vstoupit do nového segmetu, jelikož představil vůbec svůj první notebook, který pojmenoval Huawei MateBook. Ve výsledku jde o 2v1, který ale rozhodně dokáže nahradit notebook, jelikož kromě klávesnice se pochlubí plnohodnotnými Windows 10.

12″ MateBook připomíná v mnohém 12″ MacBook od Applu. Nejenom, že jsou si podobné názvy, ale uvnitř MateBooku tiká také procesor Intel Core M a navíc má nový tableto-notebook jen jeden jediný USB-C konektor. Jen marně byste, stejně jako u MacBooku, uvnitř hledali větráček, a tak jeMateBook extrémně tichý.

Zde ale podobnost s MacBookem končí, jelikož novinka od Huawei je hlavně i tablet. Právě proto nabídne odjímatelnou koženou klávesnici podobně jako Microsoft Surface či nejnovější iPad Pro. Čínská společnost myslela i na dokonalé ovládání dotykové obrazovky s IPS technologií o rozlišení 2160 × 1440 bodů (216 PPI), a tak představil stylus MatePen, který ale poslouží i při prezentacích, protože v sobě skrývá tlačítka pro přepínání a laserové ukazovátko. Jednou z těch zajímavějších funkcí je i čtečka otisku prstů, kterou najdete na postranním tlačítku a dokáže odemknout zařízení i když je v režimu spánku, a to ať přiložíte prst jakýmkoli směrem.

Rozhodně musíme přiznat, že jde o povedený kousek ideální pro studenty, učitele a uživatele, kteří často cestují. Právě proto váží tablet jen 640g a je tenký pouhých 6,9mm, což je vlastně úplně stejně, jako nejnovější iPhone 6s. Svým majitelům nebude dělat ostudu ani svým designem, kdy nejzajímavější a nejzásadnější je samozřejmě displej, který zaujímá 84% přední plochy a zbytek tvoří jen uzounké rámečky. Prodávat se bude ve dvou barevných variantách (šedo-černá a bílo-zlatá) za cenu od 20 000 do 47 000 Kč v závislosti na výbavě a to i v Evropě během následujících měsíců.

  • 4/8 GB operační paměti DDR3
  • kapacita SSD 128/256/512 GB
  • baterie 4430 mAh
  • výdrž 9 hodin při běžném a 13 hodin při lehkém používání
  • 12″ IPS displej (2160 × 1440 bodů)
  • Intel Core M (na výběr z M3, M5 a M7)
  • stereo reproduktory
  • Windows 10

https://youtu.be/V48iPX23r6w

Huawei MateBook 1
Huawei MateBook 2
Huawei MateBook 3
Huawei MateBook 4

Huawei MateBook 5
Huawei MateBook 6
Huawei MateBook 7
Huawei MateBook 8
Huawei MateBook 9
*zdroj: mobilmania

Související články

Dnes nejčtenější

.