Zavřít reklamu

iPhone 5s Gold white screen apple logo iconMinulý týden jsme poprvé informovali o chybě způsobující zaseknutí při nastavení data 1. ledna 1970. Po restartu totiž iPhone už nenaběhl a zobrazovalo se jen nakousnuté jablko na bílém pozadí. Nepomohl dokonce ani DFU režim či přeinstalace iOS, jelikož iPhone se choval úplně stejně a odmítal naběhnout do systému. Problém se týkal iPhonů, iPadů a iPodů touch s 64-bitovými procesory, tedy například iPhonů 5s a novějších.

Stejný problém nastal i u uživatelů, kteří si na svém iPhonu změnili časové pásmo a proto většina z nich okamžitě zamířila do Apple Storu, kde si ale s problémem nevěděli rady, jelikož se s ničím podobným doposud nesetkali. Apple však dnes rychle na chybu zareagoval na svých oficiálních stránkách s podporou a přislíbil brzkou opravu.

Oficiální vyjádření Applu je opravdu krátké, ale společnost prozradila, že chyba nastane při nastavení libovolného data před květnem 1970. Dále uvádí, že nejbližší update iOS problém vyřeší a pokud jste se s ním setkali, tak byste měli kontaktovat Apple podporu.

Uživatelé ze zahraničí hlásí od zveřejnění chyby různé informace. Některým bylo v Apple Storu okamžitě vyměněno jejich rozbité zařízení za nové, jiné naopak zaměstnanci poslali pryč. Chyba ale zaměstnancům dávala pořádně zabrat, jelikož někteří zákeřní zákazníci záměrně nastavovali v Apple Storech iPhony na zmíněné datum a poté jej restartovali. Demo zařízení v prodejnách tak byla nepoužitelná.

Není doposud jasné, zda Apple hodlá chybu vyřešit v momentálně testovaném iOS 9.3, který by měl vyjít v průběhu března nebo společnost vydá nějakou rychlý update, který bude pravděpodobně označovaný jako iOS 9.2.2 a zaměří se jen na zmíněný problém.

iOS time date error 1970

Dnes nejčtenější

.