Zavřít reklamu

Facebook China iconJedním z problémů, které mohou nastat během vaší cesty do Číny, je zákaz spousty sociálních sítí místní vládou, což samozřejmě představuje velkou nepříjemnost. Přece jenom je jasné, že se s přáteli chcete podělit o veškerou dokumentaci vašeho dobrodružství. I když země Velkého kormidelníka Mao Ce-Tunga zakázala Facebook, Twitter či Youtube, najde se několik způsobů, které vám pomohou zákazy obejít. Pojďme se tedy na ně podrobně podívat. Pamatujte ale na fakt, že obcházení restrikcí je technicky ilegální, a tak vše používejte na své vlastní riziko. Používáním Facebooku a dalších sítí byste se ale do problémů dostat neměli.

PRVNÍ METODA – VPN

1) Najděte VPN službu, která bude vyhovovat vaším potřebám

VPN (Virtuální privátní síť) je šifrované spojení na vzdálený server, který vám umožní přístup na internet a přejít přes restriktivní firewally. VPN ovlivní vaší veškerou internetovou komunikaci, což znamená, že Skype a ostatní komunikační kanály též nebudou omezovány zmíněnými firewally. VPN většinou nejsou zadarmo, ale nějaké nabízí krátkodobé či měsíční předplatné, které se může hodit na vaší krátkou cestu za Velkou čínskou zdí.

2) Zjistěte, zda vámi vybraná VPN funguje v Číně

Některé hlavní VPN sítě jsou blokovány čínskou vládou a nejsou tak dostupné. Vyzkoumejte tak, zda vámi vyhledaná služba bude Čínu podporovat. Jedny z těch nejlepších VPN služeb jsou Express VPN, VyprVPN či Astrill. Problémem je, že se limitace VPN služeb neustále mění, a tak může nastat situace, že i tyto služby přestanou fungovat. Výhodou je, že všechny zmíněné služby nabízí krátkou zkušební dobu zdarma. Express VPN dokonce garantuje i vrácení peněz, pokud nebudete spokojeni.

VPN

2) Stáhněte potřebný software

Některé VPN služby vyžadují, abyste si stáhli VPN klienta, kterého budete muset nainstalovat na váš počítač. Ostatní poskytnou informace o připojení, které zadáte do nastavení konektivity na Windows či na Mac OS.

  • Ideálně si stáhněte VPN software před tím, než se do Číny vydáte. Spousta populárních VPN programů je v Číně blokována, což by znamenalo, že se nedostanete ke stažení potřebných klientů a informací. Stažení před cestou tak bude jednodušší, budete se moci spojit i se zákaznickou podporou, pokud budete mít problémy.
  • Některé VPN služby dokonce poskytují mobilní aplikace, které vám umožní připojit váš iPhone nebo iPad.

3) Připojte se k VPN

Buď zapněte stáhnutého klienta, anebo zadejte VPN informace do nastavení konektivity. VPN klienti přicházejí již s veškerým nastavením, a tak budete muset zadat jen vaše přihlašovací údaje, které získáte zakoupením VPN balíčku.

  • Pokud používáte Windows, vyhledejte VPN na vašem počítači a vyberte „Nastavit Virtual Private Network spojení,” nebo „Přidat VPN spojení.” Zadejte informace o spojení. Vámi vybraná VPN služba vám měla dát údaje potřebné k připojení na server, stejně jako vaše přihlašovací jméno a heslo. Ty zadáte do nastavení spojení VPN.
  • Pokud používáte Mac OS X, klikněte na logo Applu v levém horním rohu a jděte do nastavení systému. Klikněte na ikonku Network. Poté klikněte na + tlačítko a zvolte VPN ze zobrazeného seznamu. Zvolte, jaký typ VPN používáte. Tyto informace by vám měla poskytnout vámi zvolená VPN služba. Zadejte vaše VPN nastavení, včetně serveru, ke kterému se připojujete, společně s vaším přihlašovacím jménem a heslem.
  • Poté stačí již jen kliknout na připojení k VPN. Většina VPN služeb se ale připojí automaticky sama od sebe. Pokud se vám nepodaří se připojit, nezbyde vám nic jiného než celý proces zopakovat, nebo se spojit se zákaznickou podporou vaší služby.

4) Připojte se na zakázané sítě

Až budete mít VPN nastavené, zkuste se připojit k zakázaným službám, jako je Facebook či YouTube. Připojení možná bude hodně pomalé, to je ale normální, vzhledem ke vzdálenosti mezi vámi a VPN serverem.

DRUHÁ METODA – PROXY

1) Zkuste použít proxy, které jsou zdarma

Proxy je internetová stránka, která je založena na jiné lokalitě, než ve které se nacházíte. To by vám mělo umožnit připojit se k zakázaným sítím, které si budou myslet, že se k internetu připojujete z jiného místa. Pokud bude proxy založena například v USA, vaše internetové připojení by se mělo chovat podle tamních podmínek. Zde je seznam proxy, které můžete vyzkoušet. Nejdřív je podrobte testování, lze najít proxy, které jsou dostupné zdarma. Zde je situace stejná, jako s VPN – Čína veškeré proxy stránky neustále reguluje a blokuje.

2) Zkuste použít placené proxy

Jednou z možností může být například Proxy Center. Možností je ale spousta. Většina služeb poskytuje zkušební dobu zdarma, takže se můžete ujistit, že spojení bezproblémově funguje. Výhodou proxy metody je fakt, že na svůj počítač nemusíte nic instalovat, vše funguje na bázi internetového spojení.

Screen Shot 2016-02-05 at 2

TŘETÍ METODA – TOR

1) Stáhněte Tor

Tor je volně přístupná síť, která zaručí vaší anonymitu během toho, co jste připojeni na internet skrze internetový prohlížeč. Informace jsou posílány ze specifických míst umístěných po celém světě. Tor vám tak umožní přejít přes firewally a restrikce, které omezují vaše připojení. Nevýhodou je, že se stránky načítají pomalu a že data vašeho připojení musí být posílány z dalekých serverů. Mimochodem, jen pro zajímavost, Facebook nedávno ve své oficiální Android aplikaci umožnil, aby se uživatelé mohli připojit přes Tor. To by znamenalo, že se uživatel této aplikace bude moci dostat na Facebook přímo z Číny nebo Íránu, což by představovalo velký krok kupředu.

  • Celkový Tor balíček je samostatný program, který ani nemusí být nainstalován. Stažený program stačí přesunout na USB a poté spustit. Prohlížeč je dostupný pro Windows, Mac a Linux.
Tor

2) Spusťte Tor prohlížeč

Tor prohlížeč je modifikovanou verzí Firefoxu, vypadá tak víceméně stejně. Po spuštění prohlížeče se zobrazí okno, které bude ukazovat status Tor připojení. Poté, co bude spojení spolehlivě fungovat, se zobrazí klasický prohlížeč, který můžete volně používat. Pamatujte ale na fakt, že veškerý internetový provoz bude anonymní jen a pouze když budete používat Tor. Vše, co proběhne přes Internet Explorer, Chrome nebo Safari anonymní nebude (i pokud Tor bude běžet na pozadí).

3) Zkontrolujte, zda spojení funguje

Poté, co se otevře okno prohlížeče, se zobrazí stránka potvrzující spolehlivé a fungující připojení přes Tor. Měli byste mít tak klasicky volný přístup k zakázaným sítím. Zavřením okna prohlížeče docílíte toho, že se Tor ukončí. Je nutno ale podotknout, že i když je Tor síť zašifrovaná, data, která vycházejí z Tor sítě, zašifrovaná nebudou. To v praxi znamená, že veškeré bezpečné transakce, které budete chtít vykonat, budou stejně zranitelná, jako během používání klasického připojení skrze váš normální prohlížeč. Osobní data tak zadávejte pouze sítím, které poskytují bezpečné SSL.

Facebook china

*Zdroj: Wikihow, Startuplivingchina

Související články

Dnes nejčtenější

.