Zavřít reklamu

Leitz power bank iconV podstatě každý den strávím i přes dvě hodiny na cestách a většinou odjíždím z domova brzo ráno a vracím se pozdě večer. Po celý den samozřejmě aktivně používám svůj iPhone, ať na hovory přes FaceTime nebo na kontrolování článků, projíždění internetu, Facebooku a podobně. Ve většině případů mi baterie na mém iPhonu 6s stačí, ale občas se stane, že po náročném dni se k večeru ukazatel baterie zbarví do červena, přitom já bych ještě potřeboval, aby mi telefon pár hodin aktivního používání vydržel. Dlouhou dobu jsem se tak poohlížel po skladné powerbance, která by mě sice neohromila svou kapacitou, ale lehká a hlavně extrémně skladná. Nyní se mi do rukou dostala powerbanka Leitz, která splňuje vše, co jsem si přál.

Leitz Complete power bank je šikovná externí baterie o velikosti kreditní karty, kterou snadno schováte do peněženky. Právě rozměry (63 x 92 x 5 mm) a hmotnost (40g) jsou hlavními přednostmi. I přes své miniaturní rozměry a nízkou hmotnost nabídne kapacitu 1350mAh, což není mnoho, ale vzhledem k velikosti to není vůbec špatná hodnota. Osobně mohu potvrdit, že power banka dokáže můj iPhone 6s s kapacitou baterie 1715mAh nabít o více než 50%, což mi prodlouží výdrž telefonu o půlku dne a kdybych jej používal o něco méně, tak by vydržel klidně i celý den.

Výhodou je i zabudovaný napájecí kabel s Lightning koncovkou, který z power banky snadno vyndáte a zapojíte do iPhonu případně iPadu či iPodu touch. Kabel tak nemusíte tahat sebou a bát se, že jej ztratí, jelikož je v podstatě součástí power banky. Slušný je výstup 1A při 5V, což jsou úplně stejné hodnoty, které vám nabídne i originální adaptér od Applu dodávaný v balení společně s iPhonem. Díky tomu se iPhone z power banky nabíjí stejně rychle, jako ze zásuvky a rychleji, než když byste jej připojili do USB počítače. Samotná powerbanka se pak nabíjí obyčejným micro USB kabelem, který je součástí balení.

Leitz Complete power bank 3

Samozřejmostí je certifikace MFi (Made For iPhone), která vám zajistí kvalitu a nemusíte se tak bát použít power banku při nabíjení svého produktu s nakousnutým jablkem. Příjemností je i LED kontrolka signalizující přibližnou úroveň nabití, která svítí nejenom při nabíjení jak samotné powerbanky nebo iPhonu, ale také při stisknutí tlačítka, které se nachází hned vedle. To ostatně slouží i k zapnutí externí baterie, kdyý chcete začít iPhone nabíjet. Výhodou, ale dnes v podstatě už samozřejmostí, je funkce automatického vypnutí šetřící energii, když baterie není používána.

Abych jen nechválil, musím poukázat i na jednu nevýhodu, kterou jsem během používání zaznamenal. Lightning kabel sloužící k napájení iPhonu je totiž poměrně krátký, takže když jej připojíte k iPhonu, musíte buďto telefon položit na část powerbanky, což v případě, že nenosíte kryt není zrovna ideální, jelikož se o sebe telefon i baterie šoupají, a navíc se kabel ohýbá, nebo powerbanku položíte na telefon, přičemž se zase bojíte, že si poškrábete displej. Pokud ale máte kryt nebo fólii, popřípadě obojí, či vám nevadí pocit, že se o sebe budou zařízení třít, pak pro vás bude zmíněná nevýhoda zanedbatelná.

Leitz Complete power bank 1

Resumé

Jak už jsem zmínil v úvodu, Leitz Complete power bank je naprosto ideální na každodenní cestování, kdy chcete mít po ruce záložní energii, abyste mohli kdykoli dobít iPhone a opět naplno fungovat. Obrovskou předností jsou rozměry a hmotnost baterie. Menší kapacita je na zmíněné potřeby naprosto dostačující a vzhledem k rozměrům bychom ani nemohli čekat více. Trochu nevýhodou je cena, která je vzhledem k nabízené kapacitě vysoká, ale je důležité brát v potaz, že power banku snadno schováte do peněženky nebo do kapsy a ani nepoznáte, že ji u sebe vůbec máte. Leitz Complete power bank je taková energie sbalená na cesty, která je vždy připravena rychle dobít váš iPhone.

Leitz Complete power bank 2

Související články

Dnes nejčtenější

.