Zavřít reklamu

Windows-10-icon-blueMicrosoft si stanovil cieľ, že do konca roka 2016 bude na svete 1 miliarda aktívnych zariadení s jeho najnovším systémom Windows 10. Spočiatku spoločnosť chcela dosiahnuť tento cieľ kamarátskou cestou a dala ľuďom možnosť stiahnuť si systém dobrovoľne, ak používajú Windows 7 alebo 8 (alebo 8.1). Teraz však spoločnosť zmenila svoj postoj a viacerí užívatelia si všimli, že sa im nový OS od Microsoftu nainštaloval automaticky bez toho, aby tak chceli učiniť.

Spoločnosť totiž zmenila status bezplatného updatu z „dobrovoľného“ na „odporúčaný“ a systém od Microsoftu má nastavenú možnosť inštalovať odporúčané updaty automaticky. Vo výsledku tak užívatelia, ktorí majú túto možnosť povolenú, dostanú update a budú sa musieť rozlúčiť so starými prvkami systému Windows 7, ako bolo napríklad Aero, Internet Explorer (ukrýva sa tu, ale treba ho nájsť) alebo widgety, na ktoré už pomaly zabudol aj Apple. Na jednu stranu ide tak trochu o „svinstvo“, že ľudia dostanú niečo, čo nechcú. Na druhú stranu prináša Windows 10 veľa noviniek a užitočných zmien a hlavne má vstavanú ochranu proti vírusom, kým vo Win7 ho bolo treba doinštalovať v rámci updatov.

Plus je treba rátať s dlhšou softvérovou podporou. Softvérová podpora Windows 7 pre drvivú väčšinu počítačov skončí v polovici roka 2017. Microsoft oznámil, že od 17.7.2017 bude vydávať softvérové updaty už len pre počítače s procesormi Skylake a to až do roku 2020, kedy podpora skončí nadobro.

Windows10_1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: WCCFTech

Související články

Dnes nejčtenější