Zavřít reklamu

Jak objednat Apple Watch z Nemecka iconApple sa s nami ani na začiatku nového roka nepodelil s číslami Apple Watch a počet predaných kusov je tak stále záhadou. Spoločnosť ale tvrdí, že sa im darilo veľmi dobre a to isté si myslí aj agentúra Gartner. Tá zverejnila novú štatistiku, z ktorej vyplýva, že Apple Watch majú veľmi významný vplyv na rast kategórie inteligentných hodiniek a tento nárast bude možné sledovať aj v budúcnosti. Agentúra verí, že v priebehu rokov 2015 až 2017 dôjde k nárastu počtu užívateľov až o 48% a z veľkej časti za to môže Apple, ktorý dokázal spraviť z inteligentných hodiniek trendy doplnok.

Najväčší potenciál z hľadiska tržieb by mali inteligentné hodinky dosiahnuť v roku 2019, kedy by mal celý trh vygenerovať tržby vo výške 17,5 miliardy dolárov. Aj keď Gartner nezverejnil svoju predpoveď počtu predaných zariadení v roku 2019, spoločnosť sa podelila aspoň o očakávaný počet predaných kusov v rokoch 2016 a 2017. Tento rok by malo dôjsť k predaniu 50,4 miliónov kusov, čo prezentuje nárast o 2/3 oproti roku 2015. Vtedy mal celý trh predať 30,32 miliónov „smartwatch“. V roku 2017 by potom mali výrobcovia predať až 66,71 miliónov kusov.

Agentúra ďalej predpovedá, že športovci dajú radšej prednosť jednoduchším hodinkám, ktoré budú zamerané na konkrétne športy, ako napríklad na beh, cyklistiku alebo plávanie. Multifunkčné hodinky typu Apple Watch však budú stále populárnejšie, hlavne vďaka Apple Pay a podobným službám.

Apple Watch

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.