iPad mini je v USA nejprodávanější tablet od Applu, prodeje iPadu Pro se lehce zvyšují

ipad family iconV listopadu minulého roku se na pulty Apple Storu a Premium Resellerů dostal iPad Pro. V prvním měsíci zahájení prodeje, se v Číne prodalo pouhých 49 000 iPadů Pro, což bylo pro Apple velké zklamání. Analytická firma CIRP však tvrdí, že si iPad Pro nevede zas tak špatně.

Ve své zprávě sdělila, že iPad Pro si našel svou klientelu a smysluplný podíl na trhu s tablety. Největší tablet od Applu tvořil v prosinci roku 2015 téměř 12% podíl všech prodaných iPadů. Také se poprvé stalo, že prodeje iPadu Mini byly větší než prodeje iPadu Air. V tom samém měsíci, akorát v roce 2014 však kraloval iPad Air s podílem více než 50%. 

Společnost CIRP, dále analyzovala, jak na tom byli prodeje iPhonů v prosinci roku 2014 a 2015. V roce 2015 nepřekonaly nové iPhony 6s a 6s Plus prodeje nových modelů v roce 2014, což byl iPhone 6 a 6 Plus. Místo ve statistikách má stále i 2 roky starý iPhone 5S, který se stále prodává. Je jisté, že údaje nemusí být přesně, dokud Apple nezveřejní čtvrtletní zisk, do kterého patři i měsíc prosinec roku 2015.

Screen-Shot-2016-01-21-at-13.21.48-780x295

iPad family FB

*Zdroj: cultofmac.com

|
4
Leitz

Diskuze

  Mna by zaujimalo ako sa zmenil pomer predanych 6s k 6s plus oproti minulorocnemu 6 k 6 plus.
  Mam pocit že velká časť mojho okolia (vratanie mňa) dava prednosť 6S Pluske tento rok.

  Reagovat

  Kdyby byl pro iPad Pro dostupný Cover s KBD s češtinou, tak vím ve svém okolí o asi osmi kupcích. Kdyby byl dostupný současně i ProPencil, tak vím o dalších třech. Skladovou absenci těchto doplňků vidím jako velký fail od Apple Inc.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz