Jak v Instagramu používat 3D Touch funkce i na starším iPhonu nebo iPadu

Instagram - icon

Populární sociální síť Instagram vydala 19. 1. aktualizaci své mobilní aplikace pro iOS. V popisku aktualizace bylo uvedeno, že se jedná o aktualizaci, která přináší opravy menších chyb, a zvýšení stability. O jedné věci se však Instagram nezmínil.

Gesta která doposud fungovala pouze na iPhonu s podporou funkce 3D Touch, což jsou nejnovější modely iPhone 6s a iPhone 6s Plus, nově fungují i na starších iPhonech nebo iPadech. Majitelům se tak nabízí možnost náhledů fotek a to dlouhým stiskem na fotografii, čímž se fotka zvětší, ale neotevře. Nemusíte tak poté mačkat tlačítko zpět na hlavní nabídku. To stejné nabízí i aplikace Instagram pro Android.

Co však není uživatelům starších iPhonu umožněno, je takzvané „pop“ gesto, které Vám na iPhonu 6s nebo 6s Plus otevře silnějším stisknutím fotografii celou.

3d_gesto_instagram


|
5
Leitz

Diskuze

  Pouzivam to uz minimalne 14dni na sestce. Prisel jsem na to nahodou, kdybych vedel ze se o tom nevi tak bych vam do redakce napsal. Tak priste s necim jinym ?

  Reagovat

  Je to plnohodnotna verze 3D Touch, pro starší zařízení, nebo ty co nepodporuji 3D.
  Po podržení obrazku, se zobrazí náhled fotografie a po jejim mírným povytazeni nahoru, se vysune lišta s nabídkou ; to se mi líbí, komentář ( funguje pokud jste uz v něčím profilu), zobrazit profil ( funguje jen ve vyhledávání) a poslat jako zprávu.
  Pro zavření stačí klepnout kamkoli na fotku a nebo po označeni, ze se vam fotka líbí a nebo posláni jako správa, se automaticky fotka zavře.
  Jinak zpět se da dostat, přijetím z leva do prava, kdekoli na ploše a to az na úvodní stránku.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz