Zavřít reklamu

Office 2016 for Mac iconMicrosoft dnes vydal dlho očakávanú aktualizáciu sady Office pre iOS, ktorá so sebou priniesla podporu Apple Pencil pre iPad Pro, vďaka čomu ju budete môcť konečne používať tak, ako to Microsoft a Apple prezentovali pri predstavení tabletu. Funkcia je dostupná na všetkých iPadoch a nepodporuje tak len Apple Pencil, ale aj bežné stylusy a prsty. Možnosť kresliť nájdete v sekcii Draw vo všetkých troch updatovaných aplikáciách, menovite Word, Excel a PowerPoint. Kreslenie je možné využiť buď na ručné písanie, kreslenie alebo aj na zvýraznenie či dopisovanie poznámok k jednotlivým oblastiam dokumentu. Podobne ako Preview na Macu, aj Office teraz dokáže premeniť nakreslené čiary na bezchybné geometrické tvary.

Na novinky sa môžu tešiť aj majitelia iPhone 6s a 6s Plus. Ako už zrejme tušíte, tak aplikácie Office získali podporu pre 3D Touch, ktorý umožňuje na domovskej stránke okamžite vytvoriť nové dokumenty alebo otvoriť naposledy upravované dokumenty. Užívatelia iOS 9 tiež môžu nájsť svoje dokumenty pomocou Spotlight vyhľadávania. Nakoniec boli pridané ešte dve užitočné novinky. Užívatelia teraz môžu vo svojich dokumentoch používať písma uložené v cloude, takže teraz máte istú prakticky 100% kompatibilitu vašich dokumentov naprieč platformami. Fonty sa sťahujú z cloudu priamo do aplikácie, s ktorou práve pracujete, pričom je k dispozícii obsiahla databáza písem. PowerPoint nakoniec získal vylepšenú funkciu Morph, ktorá umožní presunúť viac objektov naraz.

Word for iPad Pro Drawing

Office pre iPad Pro vyžaduje predplatné Office 365, ktoré stojí 5,99€ mesačne pre jednotlivca (1 PC/Mac + 1 iOS/Android + 1TB OneDrive). K dispozícii je aj členstvo Office 365 Home pre domácnosť za 9,99€ mesačne (5 PC/Mac + 5 iOS/Android + až 5x 1TB OneDrive). Na mobiloch a menších tabletoch môžete pracovať s Office aj bezplatne, ale treba rátať s nedostupnosťou niektorých funkcií.

[appbox appstore „id586447913“]

[appbox appstore „id586683407“]

[appbox appstore „id586449534“]

Office for iPad
*zdroj: venturebeat

*Zdroj: Microsoft

Související články

Dnes nejčtenější

.